Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból kręgosłupa podczas ruchu i drętwienie nogi

Ból kręgosłupa podczas ruchu i drętwienie nogi

Badanie MR odcinka piersiowego kręgosłupa wykonane w obrazach T1 i T2 zależnych, w płaszczyznach strzałkowych, poprzecznych i czołowych.
Kyfoza piersiowa pogłębiona, niewielkie ugięcie kręgosłupa w stronę prawą. Na szczycie kyfozy zwężenie przestrzeni międzykręgowych od Th6 do Th9, ze zmianami degeneratywnymi w krążkach międzykręgowych, nierówności płytek granicznych i zmiany wytwórcze na krawędziach trzonów. Na poziomie Th7-Th8 widoczna jest niewielka, przyśrodkowa lewoboczna protruzja tarczki międzykręgowej uciskająca worek oponowy i rdzeń piersiowy, na poziomie Th8-Th9 przyśrodkowa-prawoboczna protruzja, również z uciskiem worka oponowego i rdzenia. Otwory międzykręgowe bez istotnych deformacji. W odcinku piersiowym widoczne jest na znacznej długości poszerzenie kanału centralnego rdzenia do średnicy ok 1,5mm. Poszerzenie rozciąga się od poziomu TH2-Th10. Rdzeń o prawidłowym sygnale, bez zmian ogniskowych.
Mam również zmiany w odcinku lędźwiowym, dokucza mi nagły ból podczas ruchu (obecnie), jak również drętwienie nogi - aczkolwiek okresowo, ciągle 2-3 tyg, bądź chwilowo. Dodam, że mam 26 lat.
Bardzo proszę o odpowiedź, pozdrawiam i dziękuję.

Dy 2012-01-17, 15:19

Oczywiście odcinka piersiowego ;)

Dy 2012-01-17, 15:24

Opisano liczne zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa oraz ucisk na struktury nerwowe. Powinien Pan skonsultować się z neurochirurgiem celem leczenia operacyjnego. Co do odcinka lędźwiowego należy wykonać badania diagnostyczne.

neuron 2012-01-19, 17:49