Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból kręgosłupa piersiowego przy pogłębionej kyfozie i wielopoziomowych guzkach Schmorla

Ból kręgosłupa piersiowego przy pogłębionej kyfozie i wielopoziomowych guzkach Schmorla

Mam do pana pytanie. Boli mnie kregosup piersiowy od dłuszego czasu .Przeszłem kilka rehabilitacji i nie czuje zbytnio poprawy. Leki mi nie za bardzo pomagaja.Zrobilem nawet zdiecie klatki piersiowej. Oto opis. Pola płucne bez zmian.Sylwetka serca rtg w normie.Czy ten opis jest dobry.Bo nawet nieraz tez mnie kłuje tak jakby serce. Takie mam odczucie.Ekg w normie. Co pan dr. o tym sadzi.
Czy od kregosupa moze promieniowac tak jakby na serce.Czy opis rtg jest dobry . Ten opis zrobiłem 2 miesiace temu.


A rezonans odcinka piersiowego jest taki.

Badanie MR odc. piersiowego kregosupa wykonane w obrazach T1i T2-zależnych w plaszczyznach strzalkowych,poprzecznychi czolowych.

Kyfoza piersiowa pogłebiona.
Wielopoziomowe guzki Schmorla.
Dyskretnie zwężone przestrzenie miedzykregowe od Th5 do Th12.
Wnasadzie łuku po stronie lewej na poziomie Th 10 widoczne jest ognisko o charaktezre naczyniaka.
Drobne zaostrzenia na krawedziach trzonow w odc.. Piersiowym dyskretnie uwypuklenia tarczek miedzykregowych od Th6 do Th9,bez istonych objawów uciskowych.
Otwory miedzykregowe wolne.
Rdzeń piersiowy o prawidlowym sygnale,bez zmian ogniskowych.
Kanał rdzeniowy nieposzerzony.
C o pan sądzi o tym opisie bo odczuwam bol w samym odcinku piersiowym . Kożystam z rehabilitacji ale ona za wiele nie pomaga. Cwiczenia robie co dziennie po 1o minut i żadnej poprawy nie odczuwam.Na dzień dzisiejszy kożystam z masaży i ultradzwieki i pole magnetyczne. Właśnie kończa mi sie te zabiegi a ból jak jest to tak jest.Co pan doktor radzi.

Artur 2011-11-15, 22:44

Opis rtg klatki piersiowej jest prawidłowy. Dolegliwości bólowe mogą wynikać ze stresu. Można rozważyć wykonanie echo, ale raczej na ostateczne wykluczenie jakichkolwiek zmian.
Co do kręgosłupa to występują liczne zmiany zwyrodnieniowe, ale nie kwalifikujące się do leczenia operacyjnego. Zatem dalsza rehabilitacja i leczenie p/bólowe.

neuron 2011-11-18, 17:33

Skąd jesteś.

Ola 2012-01-17, 17:16