Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból kregosłupa piersiowego po stabilizacji na poziomie szpary międzykręgowej L3-L4

Ból kregosłupa piersiowego po stabilizacji na poziomie szpary międzykręgowej L3-L4

Oto mój rezonans magnetyczny kregosupa lędzwiowego.

Stan po stabilizacji miedzywyrostkowej na poziomie zwężonej,nieregularnej szpary m-k L3-L4.
Znieksztalceniem blaszek granicznych trzonów krgowych przez guzki Schmorla najwieksze na poziomach L3-L4-L5.
Tendencja do przodozmyku trzonu kregowego L5 z niewielka centralna protruzja krażka m-k L5/S1niepowodujaca ucisku struktur wewnatrzkanalowych.
Mała centralna dokanałowa protruzja krążka m-k L3/L4 z odksztalceniem wiezadla podluznego tylnego, bez kompresji korzeniowej.
Poza tym kanal kregowy wolny bez istotnej stenozy.
Stozek rdzeniowy nieucisniety o prawidłowej intensywności sygnalu.

Panie doktorze mam pytanie. Czy jak boli mnie kregosup piersiowy ,czy to jest wina odcinka ledzwiowego,ze ma takie bole kregosupa piersiowego. Bole odczuwam na środku kregosupa piersiowego. Na samym środku.Rehabilitacja za wiele mi nie pomaga, Ani ćwiczenia które robie,w domu. Ani leki.Na dzień dzisiejszy biore baclofen i opokan 7mg. I nadal boli.Czy to może byc wina implantu który mam w odcinku lędzwiowym.Prosze o rade.

Włodzimierz 2012-04-03, 21:50

To opis odcinka lędźwiowego a nie piersiowego. Należy wykonać diagnostykę odcinka piersiowego aby powiedzieć jakie zmiany się tam znajdują. Najpewniej jednak zwyrodnieniowe, które mogą powodować bóle. Nie ma jako takiego złotego środka. Pozostaje leczenie p/bólowe ewentualnie w poradni leczenia bólu, dalsza rehabilitacja.

neuron 2012-04-05, 18:36