Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból kręgosłupa oraz kłucie mrowienie ramienia i rąk

Ból kręgosłupa oraz kłucie mrowienie ramienia i rąk

Mam 21 lat i mam problem z kręgosłupem co prawda wysiłek fizyczny był duży przy noszeniu 25 kg skrzynek nawet po 50-100 od kilku lat i tak przez 2 lata miałam po dużym wysiłku np: po noszeniu lub po chodzeniu po schodach .przeważnie na drugi dzień ból był następujący:
kucie w prawym boku lub lewym , promieniowanie biodra (odczuwanie ciepła) ból przestawał po jednym dniu i tak było przez dwa lata
co ból był do zniesienia i przechodziło.Po czym ból był coraz gorszy i dłuższy nawet tydzień trwał i był nie do zniesienia jak siedziałam to promieniowało a jak chodziłam to kuło bardzo ale próbowałam chodzić co po 1h był mniejszy
ale nie mogłam siedzieć ani stać bo ból wracał a w obecnym czasie mam ból kregosłupa kucie i ból nogi prawej tak ze jak po chodzę to boli w woreczku stawowym byłam na USG ale nic nie stwierdzono.a ból był tak jak by mięśnie się ściskały i uderzały w woreczek stawowy .

Proszę o pomoc bo nie wiem co to jest jedno wiem to od kregosłupa ale nie wiem jak to wyleczyć!!!

Małgorzata 2012-08-08, 09:42

To objawy rwy kulszowej. Należy udać się do lekarza po leki miorelaksacyjne, p/bólowe. Wskazane jest rtg odcinka l-s, a najlepiej rezonans magnetyczny oraz rehabilitacja lub konsultacja neurochirurga w zależności od wyniku.

neuron 2012-08-08, 12:45