Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból kręgosłupa lędźwiowego przy wypuklinach

Ból kręgosłupa lędźwiowego przy wypuklinach

Wynik TK odcinka lędźwiowego:
- Na poziomie L1/2 i L2/3 - uwidoczniono obecność niewielkiej uogólnionej wypukliny krążka międzykręgowego z cechami dyskretnego modelowania worka oponowego.
- Na poziomie L3/4 i L4/5 - uwidoczniono obecność uogólnionej wypukliny krążka międzykręgowego z cechami modelowania worka oponowego oraz niewielkim, obustronnym zwężeniem kanałów nerwów rdzeniowych.
- Na poziomie L5/S1 uwidoczniono obecność niewielkiej uogólnionej wypukliny krążka międzykręgowego z cechami dyskretnego modelowania worka oponowego, zaznaczona niewielka centralna pjm 3 mm

Mam objawy bólu kręgosłupa części lędźwiowo - krzyżowej, czasem ból jest tak duży że mogę tylko leżeć na prawym boku. Leki nie pomagają. Bardziej boli jak długo chodzę po mieście. Miałam tylko dany lek Dicloberl Retard i Ketonal Forte.

Czy to jest zwyrodnienie, czy przepuklina kręgosłupa, czy coś innego?

Proszę pomóżcie!

Asia J. 2012-04-11, 11:53

I jedno i drugie. Zmiany raczej nie kwalifikują się do operacji, raczej rehabilitacji i kontynuacji leczenia p/bólowego. Radzę stosować Dicloberl, do tego Gasec osłonowo na żołądek, tramadol, paracetamol oraz mydocalm.

neuron 2012-04-15, 11:49