Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból kręgosłupa lędźwiowego nasilający się podczas stania

Ból kręgosłupa lędźwiowego nasilający się podczas stania

Proszę o interpretację mojego wyniku z rezonansu magnetycznego. Mam 38 lat, boli mnie kręgosłup w odcinku lędźwiowym , nie mogę spać , gdy postoję ok 10 min nie mogę wytrzymać z bólu , o spacerach mogę zapomnieć ,po pół godziny ból jest nie do zniesienia.Żeby tego było mało od 3 lat *walczę * z łokciem tenisisty (prawy):blokady , leki przeciwbólowe i nic , chirurg ręki powiedział że to prawdopodobnie kręgosłup szyjny , na dodatek miesiąc temu zaczął mnie boleć również lewy łokieć . W końcu postanowiłam zrobić prywatnie rezonans na cały kręgosłup oto opis :
Tomografia rezonansu magnetycznego kręgosłupa w odcinku C1-S3, wykonana sekwencjami FSE w obrazach T1- i T2 -zależnych oraz w sekwencji STIR wykazuje na poziomie CC3/4 i C4/5niewielkiego stopnia pogrubienie więzadła podłużnego tylnego , nieznacznie modelującego przednią powierzchnię worka oponowego . Na poziomie S1 widoczne są niewielkie torbiele okołokorzeniowe , po stronie prawej wielkości 5 mm , po lewej wielkości 10 mm. Obecności zmian patologicznych , w tym obrębie struktur wewnątrzkanałowych , nie stwierdza się .

Będę niezmiernie wdzięczna za wypowiedzi w sprawie mojego wyniku, w obecnej chwili muszę troszkę poczekać z wizytą , ponieważ koszt rezonansu trochę mnie przerósł finansowo . :(

Alicja 2012-05-02, 16:01

Opisano zmiany dyskopatyczne. Jednak bez ewidentnego ucisku na struktury nerwowe. Warto tak czy inaczej skonsultować się z neurologiem, ustalić odpowiednie skuteczne leczenie p/bólowe i rehabilitację.

neuron 2012-05-03, 20:49