Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból kręgosłupa lędzwiowego, mrowienie i cierpnięcie nóg i rąk oraz ból prawej nogi

Ból kręgosłupa lędzwiowego, mrowienie i cierpnięcie nóg i rąk oraz ból prawej nogi

Witam mam 33 lata od roku choruje na ból kręgosłupa lędzwiowego, mrowienie i cierpnięcie nóg i rąk, ból prawej nogi utykanie z podejrzeniem zespołu końskiego ogna po rehabilitacji szpitalnej ustąpienie bólu nogi.
oto wynik
Badanie MR uwidoczniło spłycenie fizjologicznej lordozy lędzwiowej,wielopoziomowe zmiany zwyrodnieniowo-dyskopatyczne kręgosłupa:
-cechy dehydratacji krążków międzykręgowych odcinka lędz. zwłaszcza L4/L5 I L2/L3 pod postacią obniżenia sygnału w obrazach T2 zależnych
-zmiany zwyrodnieniowe krążka trzonów i wyrostków stawowych, do w/w zmian dołączają zmiany zwyrodnieniowe krążków międzykręgowych z modelowaniem worka oponowego.
-na poziomie l4 i l5 objawowa pośrodkowa protruzja struktur krążka
na 5 mm i HIZ Z UCISKIEM WORKA OPONOWEGO I ZWĘŻENIEM ŚWIATŁA kanału oraz dolnych części otworów międzykręgowych wewnątrzkanałowo dotyka nici końcowych ogona końskiego obustronnie.światło kanału 9x15mm
-na poziomie L5/S1 protruzja struktur krązka pośrodkowa, zwężenie dolnych części otworów międzykręgowych na tym poziomie obustronnie.
Nierówność blaszek granicznych kręgów zwłaszcza l1 i l2 .stożek końcowy na poziomie TH12

GOSIA 2011-11-03, 22:36

Opis nie wskazuje, aby konieczna była operacja. Także poprawa po rehabilitacji przemawia za jej kontynuacją, a przynajmniej codziennym powtarzaniu ćwiczeń ustalonych z rehabilitantem na tyle na ile jest to możliwe w warunkach domowych.

neuron 2011-11-04, 15:54

Witam. Po MR okazało sie że wyciekło mi jądro miażdżyste z dysku L5/S1 (tak zwany *sekwestr*) do kanału rdzeniowego i uciska znajdujące sie tam struktury nerwowe które obiawiają się bólem w udzie,biodrze i łydce czasem aż do kostki.U neurochirurga po zbadaniu dostałem zaraz skierowanie na operacje usuniecia ucisku gdyż może to spowodować nawet bezwład od pasa w dół .Nie będę opisywał MR bo troche tego jest ale ogólnie dyskopatia L/S.Lekarz był w szoku po obejrzeniu zdjęć z MR że ja sie jeszcze ruszam tu jest to w miarę fajnie opisane- http://dyskopatia-leczenie.pl/index.php?id=dyskopatia
Po operacji i rehabilitacji odezwe sie.Trzymajcie kciuki za chirurga zeby mu reka nie zadrżała o Boże. Pozdrawiam

łukasz 2011-11-06, 00:18

Hej Łukasz dobrze czuję cierpienie bo mama to samo. Niestety bez NMR i nie wiem czy TC mogło wykazać wyciek jadra czy nie. Na razie biorę środki przeciwbólowe -Tramadol i leżę.Zaczynam gimnastykę Mc kenziego ale nie wiem czy to pomoże. Nie chce tej operacji tylko kto wie ile mam jeszcze żyć z tym bólem? Do pracy nie chodzę i ciekawe co będzie dalej? Nie mogę stanąc na lewej nodze gdyż mam silny ból. Ty długo już się leczysz? Pozdrowienia Iwona

Iwona 2011-11-06, 11:39