Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból kręgosłupa i kończyn przy zmianach zwyrodnieniowych L4-L5 i L5-S1

Ból kręgosłupa i kończyn przy zmianach zwyrodnieniowych L4-L5 i L5-S1

Witam,
Mam problem z kręgosłupem - w lędźwiowym zmiany zwyrodnieniowe w krążkach L4/L5 i L5/S1 w postaci ich dehydratacji,obniżenie krążka na poziomie L5/S1,wypuklina na poziomie L4/L5 modelująca worek oponowy,wypuklina na poziomie L5/S1 uciskająca prawy nerw rdzeniowy.W szyjnym - degeneracja krążków C3/C4,C4/C5 w postaci ich dehydratacji i niewielkiego obniżenia,na poziomie C4/C5 wypuklina w umiarkowanym stopniu redukująca przednią rezerwę płynową z modelowaniem korzeni brzusznych na tym poziomie,zniesienie fizjologicznej lordozy.Na piersiowy nie było badania MR ale podejrzenia są,że jest równie nieciekawie.Często drętwieją mi kończyny,bolą mnie mięśnie rąk i nóg,stawy,a czasami mam wrażenie jakby bolały kości,ciągle mam podwyższoną temperaturę.Do tego na moich rękach i nogach bardzo widoczne są żyły,które czasem mnie bolą,szczególnie te pod lewym kolanem.Miałam robione usg kończyn dolnych które nic niepokojącego nie wykazało.Czy moje wszystkie dolegliwości mogą być spowodowane stanem kręgosłupa?Dodam jeszcze,że po przeciążeniu kręgosłupa najpierw kilka dni strasznie boli mnie odcinek lędźwiowy,nie mogę się wyprostować i chodzić,a później zaczynają się straszne bóle nóg i żył trwające 2-3 tygodnie,które stopniowo słabną i znikają.Pozostają tylko te,które odczuwam codziennie,czyli ciągły,w miarę znośny ból kręgosłupa i chwilowe bóle mięśni stawów itd.Czy te kilkutygodniowe bóle nie dające spać,osłabienie i podwyższona temperatura to też wina mojego kręgosłupa?Niepokoi mnie jeszcze moja lewa noga,która jest trochę zniekształcona,przy piszczeli mięsień jakby się zapadł,na łydce od wewnętrznej strony mięsień zbił się w guz który często jest zaczerwieniony, cała łydka i okolice piszczeli są zniekształcone tak, jakby mięśnie się pozbijały i poprzemieszczały.Proszę o jakąś radę co mam z tym wszystkim zrobić,bo mam dopiero 29 lat a ciężko mi normalnie funkcjonować z tym ciągłym bólem.
Pozdrawiam

Anka 2012-03-18, 16:13