Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » BÓL KRĘGOSŁUPA I DRĘTWIENIE NOGI

BÓL KRĘGOSŁUPA I DRĘTWIENIE NOGI

Witam mam 45 lat od roku borykam się z rwą kulszową (3 razy w ciągu 8 miesięcy),oprócz tego boli mnie dolny odcinek kręgosłupa promieniujący przez udo ,pod kolanem aż do kostki.Mam problem ze zgięciem nogi w kolanie(ból pod kolanem) , zejściem po schodach ,ale boli również jak siedzę.Często boli tak bardzo że powłóczę nogą.Zrobiłam rezonans ale nic w nim takiego niema jaka może być przyczyna.Podpowiem jeszcze że od 3 lat borykam się z problemem kolan ,miałam 3 artroskopie i znieczulenia dolędźwiowe.W pracy stoję po 12 godzin.
Badanie MR odcinka L-S kręgosłupa.
Badanie wykonano w płaszczyznach strzałkowych i osiowych, sekw. FSE T1, T2, STIR.


Niewielkie, koncentryczne wypukliny tylne krążków międzykręgowych L4-L5 i L5-S1, przy czym wypuklina tylna L4-L5 modeluje nieco brzuszną powierzchnię worka oponowego, natomiast tylny zarys wypukliny L5-S1 nie przekracza granicy tkanki tłuszczowej nadoponowej.
Korzenie rdzeniowe w obrębie otworów międzykręgowych oraz w zachyłkach bocznych kanału kręgowego w pozycji badania bez cech kompresji.
Końcowy odcinek rdzenia kręgowego o prawidłowej objętości, bez zmian ogniskowych.
Zaznaczone niewielkie zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na krawędziach trzonów oraz krawędziach powierzchni stawowych stawów międzykręgowych.

Agnieszka 2014-11-05, 19:32