Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból kręgosłupa i drętwienie nogi

Ból kręgosłupa i drętwienie nogi

Od 4 miesięcy boli mnie kręgosłuop.
Leczona jestem zastrzykami /diclifenak, mydocalm.olfen,ketonal/
Ból jest ogromny, drętwieje noga i stopa. Mam 26 lat.
Bardzo prosze o odpowiedz czy ta zmiana moze byc coś bardzo poważnego.??? Oto wynik rezonansu:

Wewnatrz kanałowo wzdłuż tylno-górnej części trzonu L5,na odcinku do 20mm ciągnie się dobrze odgraniczona przestrzeń wypełniająca lewy zachyłek boczny kanału kręgowego. W płaszczyżnie poprzecznej zmiana wykazuje owalny kształt i jest największa na poziomie zachyłka bocznego mierząc ok.20x5 mm. Etiologia zmiany nie jest jednoznaczna: przeciwko świerzej przepuklinie jądra miażdzystego przemawia brak cech uszkodzenia pierścienia włóknistego, natomiast przeciwko torbieli synowialnej-brak cech wysięku w stawach międzywyrostkowych.
Krążek międzykręgowy w L4/5 jest nieci nierówny i wykazuje cechy rozpoczynającej się dehydratacji.Jego pierścień włóknisty uwypukla się nieznaczne dokanałowo modelując worek oponowybardziej od strony lewobocznej w następstwie niewielkiej rotacji przylegających do niego kręgów w lewo
Stopień uwodnienia pozostałych krązków nerwowych jest prawidłowy.Lordoza lędżwiowa pogłębiona/badanie wykonane w pozycji leżącej/Stożek rdzenia kręgowego jest nieucisnięty i nie wykazuje cech patologii.

Dorotka 2013-07-29, 00:53

Badanie MR kr. lędź. : niewielkiego stopnia wyostrzenia krawędzi trzonów,na zarysach blaszek granicznych drobne guzki Schmorla,zmiany zwyrodnieniowe krązka m-kregowego L3-L4,L4-L5,L5-S1pod postacia dehydratacji i obniżenia wysokości. L3-4-centralna wypuklina krążka m-kregowego z modelowaniem przedniego zarysu worka oponowego i ograniczeniem obj.zachyłków bocznych, L4-5-niewielki tyłozmyk(stan po zabiegu operacyjnym/dyskopatia wrzesień 2012)-dojście prawostronne krążka m-kregowego, szerokopodstawna wypuklina krążka m-kregowego:modelowany przedni zarys worka oponowego,redukcja objętosci zachyłków bocznych,ograniczenie objetości obu otworów międzykręgowych z przyleganiem materiału krążka do korzeni nerwów rdzeniowych, na poziomieL5-S1-centralnie lewostronna wypuklina krążka m-kręgowego ze znacznego stopnia ograniczeniem obj. zachyłka bocznego lewego i ograniczeniem obj. lewego otworu m-kręgowego bez modelowania korzenia nerwu rdzeniowego. Stożek rdzeniowy bez zmian.

Dodam, ze mam 23 lata, rano czuję dretwienie nogi prawej od biodra do kolana, czesto mrowienie w nodze lewej czasem biegnace az do łydki, miewam częste silne bóle kregosłupa i wieczorna sztywność pleców. Tydzień temu wróciłam z sanatorium. W opisie lekarz napisał:W badaniu końcowym od odchyleń od normy stwierdzono: spłycenie lordozy lędźwiowej ze wzmożonym napięciem mięśni przykręgosłupowych.Nchylenie boczne w odc. L po 25st. rotacja po 45st.

Danka 2013-11-28, 12:13