Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból kręgosłupa, biodra i lewej nogi

Ból kręgosłupa, biodra i lewej nogi

Witam !
Mam od 4 lat bóle w dolnej części kregosłupa promienujące do lewej nogi / ból jest ostry otępiający rwący do lewej nogi przy tym boli mnie w okolicy pachwiny i jadra lewego/ nie mogę w ogóle stać na lewej nodze nie mówiąc już o schylaniu się czy podnoszeniu czegokolwiek ...
Opis MR : Krążek międzykregowy L5-S1 obniżony, o zwyrodnienowo obniżonej intensywności sygnału, z centralno-dwuboczną przepukliną, powodującą modelowanie worka oponowego i obu korzeni rdzeniowych wewnątrzkanałowo (szczególnie lewego)
Na poziomie L5-S1 ponadto widoczna nierówność blaszek granicznych trzonów kręgów z niewielkimi, odcinkami zagłębieniami w ich obrębie, oraz obszarami zwyrodnienia tłuszczowego w przytarczkowych częściach trzonów.

Bez operacji się nie odbędzie pewnie ? Próbowałem już różnych terapii manualnych, rehabilitację i nic nie pomaga a ból się z tygodnia na tydzien nasila... Jeżeli ktoś miał podobne bóle i jakoś z tego wyszedł proszę kontakt :)

Bartek 2011-10-25, 12:19

Zarówno dolegliwości jak i opis MR wskazują na ucisk worka oponowego i korzenie nerwowe obustronnie co raczej jest już wskazaniem do operacji. Radzę zgłosić się do neurochirurga na konsultacje.

neuron 2011-10-26, 09:19

Dziękuje za odpowiedz, to samo powiedziała mi pani która robiła MR dobrze się upewnić :)

bartek 2011-10-26, 10:33

Jestem już po operacji jak na razie rewelacja :)

bartek 2011-12-19, 12:22