Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból kostek, kłucie w pośladku i bóle kręgosłupa

Ból kostek, kłucie w pośladku i bóle kręgosłupa

Witam
Mam 36 lat, dziesieć lat temu miałam kilkumiesięczny epizod bólowy, pewnego dnia obudzilam się z potwornym bólem kregosłupa uniemozliwial poruszanie nawet glową, po kilku dniach ostry minął, został powiedzmy zwykły ból kregosłupa, aż pewnego dnia w pracy pół roku po tamtym epizodzie mialam problem z podniesieniem się. Pracowałam w zimnie i dzwigałam ciężary. I to spowodowalo że wylądowałam na 1,5 miesieca na podłodze. Też mialam problemy z nawet z malutkim poruszeniem nogi czy głową. Wtedy mialam bóle krzyza i lewej nogi. Czasami dochodzilo do jakby skurczow, bardzo bolesnych ze tylko oblożenie lodem pomagalo, ale to mineło praktycznie zapomnialam o tym na dziesiec lat, ale ostatnio mam troszeczkę inny ból, boli kłuje mnie w lewym posladku, mam wrażenie jakbym miała skurczone po zakwasie mieśnie, dziwne uczucie, kostka mnie boli, kluje czasami piecze i mam uczucie ze tez mi miesnie drgają, w tej chwili jestem na l4, lekarz stwierdzil że to rwa kulszowa, leże ale wystarczy że się przejde do łazienki a ciężko mi ustać na tej nodze, kostka boli wtedy coraz bardziej, jak chodzilam do pracy to mialam problem z utrzymaniem sprzęgla w samochodzie, i sie troche wystraszylam. kiedyś pomoglo mi kilkumiesieczne leżenie leżenie, a teraz czy to pomoże, czy to jest to samo czy coś innego. Nie mam zamiaru spędzić nastepnych tygodni na l4, na co dzien jestem dosyć aktywna i dla mnie jakieklowiek unieruchomienie to mordęga!!! przytoczę rezonans sprzed 10 lat *Zniesienie fizjologicznej lordozy lędzwiowej. Niewielkie zaaostrzenie krawędzi trzonow VL4 i VL5 na skutek rozpoczynajacych sie zmian zwyrodnieniowych. Obniżenie wysokości i intensywności sygnalu z krążka międzykręgowego na poziomie VL4/VL5. na skutek zmian degeneracyjnych. naa tym poziomie widoczne sa objawy dużej centralno-lewostronnej przepukliny jadra miazdzystego z uciskiem na worek oponowy, ze zwężeniem kanalu kręgowego z wpuklaniem się wypadnietego fragmentu jądra do lewego otworu międzykregowwego* Co można jeszcze zrobić aby byla sprawna?

Megi 2012-06-16, 15:22

Taki MR jest już nieaktualny. Należy wykonać ponowny. Najpewniej zmiany uległy progresji. Jeśli występuje ból okolicy kostki do rozważenia konsultacja ortopedyczna, chyba, że ból promieniuje od kręgosłupa to jest to wynik rwy kulszowej, ważną informacją jest czy występują zaburzenia zwieraczowe, opadanie stopy.

neuron 2012-06-20, 20:41

Mialam nowe MR i jest to samo, lekarz rodzinny dal skierowanie do neurochirurga, zaburzen zwieraczowych nie mam, ale z noga jest roznie, chociaz z tygodnia na tydzien i miesiac jest gorzej, im wiecej leze, tym chyba krocej moge chodzic, jest slabsza boli jak stoje czy siedze, po takim wysilku to jak leze to mam uczucie jakby mi ja ktos wykrecal, trzymal w uscisku. Nie wiem czy powinnam zacisnac zęby i na siłę się poruszać, czy dalej lezeć? Nie chce sie doprowadzic do takiego stanu jaki mialam 10 lat temu, ale juz trzeci prawie miesiac nie chce mi to przejsc. Ile w koncu mozna jesc tabletek? Nie jest ze mną tak żle, ale dlaczego chociaz minimalnie mi sie nie poprawia :(

Megi 2012-06-25, 00:53