Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból karku, łokcia, lewej ręki, zdrętwienie palców i ręki i uda

Ból karku, łokcia, lewej ręki, zdrętwienie palców i ręki i uda

Witam,
mam 56 lat i od dwóch miesięcy cierpię z bólu. Zaczęło się od niewinnego bólu karku po wstaniu z łóżka, potem ból doszedł do karku, niedługo potem zaczęłam odczuwać bardzo silny ból również w łokciu, który nie pozwalał mi spać. Wizyty u lekarzy, Rtg kręgosłupa szyjnego (zniesienie lordozy szyjnej, drobne dziobki przednich krawędzi trzonów kręgów C5-C6, poza tym kręgosłup szyjny bez zmian Rtg). Do moich objawów doszedł ból całej lewej ręki, zdrętwienie gł. trzech palców dłoni (kciuk, wskazujący i środkowy) i zdrętwienie lewego uda. Jestem na tabletkach p/bólowych, p/zapalnych.
Dziś odebrałam wynik badania MR kręgosłupa szyjnego:
*Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej, z umiarkowaną kyfozą w odcinku dolnym.
Krążki międzykręgowe C2/C3, C3/C4, C4/C5, C5/C6 prawidłowej wysokości, bez cech dehydratacji i istotnych wypuklin.
Cechy dehydrytacji i zwężenie krążka międzykręgowego C6/C7.
Duża, tylno-lewoboczna, podwięzadłowa przepuklina krążka C6/C7, znacznie modelująca worek oponowy i zwężająca kanał kręgowy - nie mogę wykluczyć sekwestracji.
Rdzeń kręgowy o prawidłowym sygnale, bez zmian ogniskowych.*

Proszę o informację jak groźne są te wyniki (wizyta u neurologa za 2 tygodnie), co mogę zrobić, by zlikwidować ból (tabletki tylko go uśmierzają), czy mogę iść na masaż lub robić jakieś ćwiczenia?
Czy czeka mnie operacja?
Najbardziej doskwiera mi teraz ból lewej ręki i odczuwam go jako ból mięśni, promieniujący do piersi, czasami nie do zniesienia; ból kręgosłupa szyjnego jest do wytrzymania.

Byłabym wdzięczna za szybką odpowiedź.

Wiki 2011-07-21, 20:13

Trudno mi ocenić bez badania czy kwalifikuje się Pani do operacji. Ucisk na worek oponowy występuje, co przekłada się na Pani dolegliwości. W zasadzie o konieczności operacji zadecyduje lekarz na wizycie. Na pewno pomocna będzie rehabilitacja.

neuron 2011-07-23, 10:42