Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból karku i prawej ręki przy osteofitach kręgosłupa

Ból karku i prawej ręki przy osteofitach kręgosłupa

Witam,od miesiąca jestem na zwolnieniu lekarskim. Zaczęło się od potwornego bólu karku i prawej ręki, wręcz nie mogłem wyprostować szyi.W poniedziałek po pracy poszedłem do lekarza rodzinnego, nie chciałem zwolnienia otrzymałem lek przeciwzapalny *DicloDuo* ponadto byłem smarowany maścią *końską*była ulga, jednakże w środę 30.08 musiałem się zwolnić gdyż ból odezwał się przy kręgosłupie lędźwiowo-krzyżowym, nie mogłem ujść i postawić lewej nogi. Szybko mnie zarejestrowano do lekarza rodzinnego.Dostałem 4 dni zwolnienia i te same tabletki przeciwzapalne , rwa kulszowa odchodziła stopniowo lecz zaczęła się odzywać rwa szyjna. Zrobiono mi prześwietlenia RTG kręgosłupa lędźwiowo -krzyżowego ( zwężenie przestrzeni międzykręgowej L4 (5,L5)S1 ) RTG Kręgosłup szyjny (zwężenie przestrzeni międzykręgowej C5-C7 . Osteofity na krawędziach towarzyszących trzonów. Wniosek - Dyskopathia C5-C7 ) Byłem z tymi wynikami u neurologa , (oczywiście odpłatnie- za długa kolejka w oczekiwaniu ) Neurolog zalecił *Kinezyterapia , leser , pole magnetyczne i masaż ) wszystkie zalecenia wykonałem ( kosztowało mnie to nie mało) Jednakże co jakiś czas w międzyczasie pojawiały się nowe objawy ( drętwienie nóg,rąk, pieczenie nóg, rąk, twarzy, karku, pleców, drętwienie palców od rąk , mrowienia palców ) Do dziś te dolegliwości nie są mi obce , ostatnio dało mi się przypomnieć w niedzielę 31.09 które trwało do czwartku 04.10 - drętwienie nóg, rąk, karku , był to ból okropny . Ponadto od poniedziałku nie wiem skąd pojawiło się u mnie bardzo wysokie -skaczące ciśnienie 150/90- 184/110. W piątek byłem u lekarza rodzinnego i ciśnienie też nie schodziło w domu 164/98 i krótki spacer do lekarza 182/110 . Lekarz dał mi skierowanie do wykonanie badań, moczu, krwi, ekg. Pierwszy wynik mam , cukier 111 ponoć za dużo. Teraz gdy siedzę i kreślę odczuwam kark z plecami włącznie (odczucie pieczenia -łagodny w porównaniu z tym co już było, ręka lewa też ścierpnięta ) Na jutro jestem umówiony ponownie u neurologa , zwolnienie mam do 15.10 ( cały czas choruję od 30.08) Chciałbym jednocześnie zaznaczyć jestem zatrudniony jako magazynier , praca uciążliwa.
Proszę o radę , pomoc , jak z tego wyjść by móc ponownie wrócić do pełnej dyspozycji i do tej pracy ?

Mariusz 2012-10-08, 12:53