Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból jednego kręgu w odcinku piersiowym

Ból jednego kręgu w odcinku piersiowym

Witam
Od jakiegoś czasu w odcinku piersiowym boli mnie jeden kręg. Nie jest to ból ostry, powiedziałabym,ze średni. Kiedy dotykam kręgu to mnie boli,kiedy pochylam się lub wykonuję skręt w prawo albo w lewo również odczuwam ból. Zrobiłam rezonans odcinka piersiowego. Oto jego wynik
Kyfoza piersiowa w normie. Trzony piersiowe prawidłowej wysokości. W trzonie Th6 naczyniak 9 mm, w trzonie Th3 naczyniak 7 mm. Drobne osteofity na przednich krawędziach trzonów na szczycie kyfozy. Bez cech dyskopatii oraz ucisku krążków na struktury wewnątrzkanałowe. Rdzeń piersiowy bez zmian ogniskowych. Ból nie jest ostry, zaliczyłabym go raczej do średnich. Bardzo proszę o poradę.
Pragnę podkreślić,że obolały kręg jest chyba niżej , przynajmniej tak mi się wydaje
Bardzo proszę o poradę
Z góry dziękuję za odpowiedź
Iga

Iga 2013-04-07, 20:32

Szkoda, że nikt nie odpowiedział... mam podobny problem. Od 2 dni boli mnie jeden krąg w odcinku lędźwiowym. Ból nie jest aż tak dokuczliwy, ale boli przy dotknięciu jakby to był siniec, a jednak nie uderzyłam się. Nie mogę też za bardzo się schylać i robić innych czynności gimnastycznych. Boli nawet gdy kaszlnę... Czy to moze byc zwiastun, ze ten dysk niedugo wypadnie?

qniq 2013-05-11, 23:10

Radzę zgłosić się do ortopedy/neurologa.

pacjent 2013-12-04, 21:39