Forum neurologiczne » Bóle głowy » Ból i zawroty głowy z uciskiem i pulsowaniem

Ból i zawroty głowy z uciskiem i pulsowaniem

Witam mam 23 lata od 3 miesięcy mam problem z bolami głowy i zawrotami zdarzają się one mniej więcej raz w miesiącu czuje wtedy ucisk pulsowanie lub mam uczucie jak by mi miała głowa eksplodować miałam zrobiony rezonans wynik:

W badaniu MR głowy wykonanym w sekwencjach SE w obrazach T1 zal. oraz sekwencji FSE w obrazach T2 zal. , obrazach Flair , Fiesta i DWI uwidoczniono :
-drobną ok.4 mm przestrzeń płynową w szyszynce wynikającą najprawdopodobniej z jej budowy do ew.dalszej kontroli
-pojedyncze b.drobne (punktowe) obszary podwyższonego sygnału w obarach Flair w istocie białej nad trójkątami komór bocznych zaznaczających się po st.prawej w przekrojach poprzecznych po st.lewej w przekrojach strzałkowych mogące odpowiadać przebytym zmianom naczyniopochodnym
- poza tym mózg i móżdżek bez innych zmian ogniskowych oraz cech patologicznego wzmocnienia sygnału po podaniu kontrastu
-w DWI bez cech obecności świeżej zmiany niedokrwiennej
-kompleksy nn. VII i VIII symetryczne , bez uchwytnych zmian w badaniu
-układ komorowy nie poszerzony z zaznaczoną asymetrią komór bocznych względem linii pośrodkowej
-prawidłowe przestrzenie płynowe przymózgowe.

Byłam z wynikiem u neurologa powiedział ze to nic takiego sie nie dzieje ze moge miec słabe naczynia jednak ne uspokoiło mnie to do końca dodam ze mam astygmatyzm prawego oka i juz spora wade +2,5, w kręgosłupie szyjnym zniesienie krzywizny oraz problem z krzywym zgryzem i ósemkami zatrzymanymi czy to może mieć jakiś związek ? Z góry dziękuję za odpowiedz

agnieszka 2010-04-23, 16:41

Opis MRI nie budzi niepokoju, bardziej prawdopodobne że bóle głowy mogą być spowodowane zmianami w odcinku szyjnym, kręgosłupa, które można zdiagnozować. Czasami bóle głowy mogą wynikać z wady wzroku, dlatego trzeba skonsultować się z okulistą.

Tomoo 2010-04-24, 20:22