Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból i problemy z poruszaniem się

Ból i problemy z poruszaniem się

Witam! Od ponad pięciu lat leczę sie bez rezultatu a na dodatek pogorszył mi sie stan zdrowia. Zaczęłam leczenie kregosłupa lędżwiowego a na początku tego roku doszedł kręgosłup szyjny. Jestem zrozpaczona jak do tej pory to jestem tylko faszerowana lekami przeciwzapalnymi i przeciwbólowymi i tylko trzy razy dostałam skierowanie na rehabilitację a to trwa juz ponad 5-lat. Jedno się zmieniło gdyż po tylu latach cierpienia nareszcie lekarz dał mi skierowanie na TK które zrobiłam 21 maj 2012 i bardzo proszę o diagnozę tych badań ( ból mnie wyniszcza i odbiera chęc do życia-tym bardziej że jest ze mną od ponad 5-lat).
OPIS KRĘGOSŁUPA SZYJNEGO- Wyrównana lordoza kręgosłupa szyjnego. Dyskopatia kręgów C4-C5 -zwężenie przestrzeni międzykręgowych. Otwory międzykręgowe nieprzewężone.
OPIS TK KRĘGOSŁUPA LĘDŻWIOWEGO w warstwach 1,2mm celowane na przestrzenie międzytrzonowe L3-L4 , L4-L5 , L5-S1
Wyrównana fizjologiczna lordoza.
Niepełne zespojenie łuku S1.
Zaznaczone zmiany zwyrodnieniowe w stawach m-wyrostkowych.
Na poziomie L3-L4 zmian nie wykazano.
Na poziomie L4-L5 nieznaczne dwuboczne uwypuklenie materiału tarczy międzykręgowej
Na poziomie L5-S1 centralno-lewostronna nieduża około 3,5mm przepuklina materiału tarczy spłycajaca lewy zachyłek korzeniowy, bez zmian stenozy kanału kręgowego.
Bardzo proszę o pomoc w zdiagnozowaniu moich dolegliwości . Z góry bardzo dziękuję za pomoc i chcę podkreślic iż warto jest pomagac innym bezinteresownie honorowy dawca szpiku
basia lat 37

Basia 2012-06-04, 16:23

Witam.

Ja męczyłem się z bólem ok 8 lat dopiero po tomografii neurochirurg stwierdził że nie ma na co czekać. Tyle, ze ja miałem już problemy z normalnym poruszaniem. Opisy nie zawsze są zbyt dokładne tak było w moim przypadku jak to stwierdził neurochirurg wypisali pierdoły a istotne rzeczy pominęli bo co się będą wysilać jak specjalista zobaczy płytę to się wszystkiego dowie. Ale te uwypuklenia mogą być powodem stanów bólowych. Jeżeli problemy z poruszaniem są duże operacja raczej nieunikniona. Ale to nic strasznego.

Kris 2012-06-06, 12:55