Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból i parastezje całej prawej strony ciała

Ból i parastezje całej prawej strony ciała

Zwracam się z ogromną prośbą o udzielenie mi informacji.Od wielu lat borykam się z bólem, który jest umiejscowiony pod potylicą w jednym miejsu po prawej stronie(pomiędzy uchem a kręgosłupem szyjnym tak posrodku).Boli mnie ciągle tylko z różnym nasileniem(przy ucisku ból się wzmaga,tak jak by się uciskało nerw),ból ten obejmuje prawą strone głowy ,oko,ucho,staw skroniowy-żuchwowy,promieniuje do karku i ręki,obejmuje łopatke oraz promieniuje do nogi i stopy.Przy tym mam ciągle prawie parastezje całej tej strony.Mam prawy bark dużo wyżej od lewego i wystającą łopatke,zdarza się że tracę słuch w prawy uchu na dzień a nawet dłużej.Zauważyłam że te objawy dużo bardziej nasilają się mi jak wstane.Z rana przez godzinę jest jako tako a pózniej jest coraz gorzej.Od 18 lat chodze na zabiegi,nosze kołnierz ortopedyczny ale jest coraz gorzej.Jestem osobą uczuloną na wiele leków min.aspiryne,nlpz, antydepresant a nawet dezynfekujace nie biore żadnych leków przeciwbólowych.Jestem już wykończona psychicznie i fizyczne.MR kregosłupa szyjnego,bez podania kontrastu.
Spłycenie fizjologicznej lordozy.Prawostronna rotacja kręgów szyjnych w związku z wyrównawczym skrzywieniem lewobocznym kręgosłupa szyjnego.Dehydratacja i obniżenie krążków międzykręgowych C4-C5,C5-C6.Częsciowa dehydratacja krążków C3-C4 i C6-C7.
Pogrubienie więzadła podłużnego tylnego.
Na poziomie C3-C4 i C6-C7 niewielkie wypukliny pierscienia włóknistego modelujące worek oponowy.Nerwy rdzeniowe wolne.
Na poziomie C4-C5 i C5-C6 wypukliny krążka międzykręgowego na ok.3mm w głąb kanału kręgowego z uciskiem worka oponowego,zmniejszeniem przedniej rezerwy płynowej..Nerwy rdzeniowe wolne.Sygnał rdzenia kręgowego w badanym odcinku prawidłowy.Zmiany w stawach międzykręgowych małych zwężaja nieznacznie otwory międzykręgowe.
RTG szyjnego
Ograniczenie ruchomosci w zakresie przodo i tyłozgięcia.Niestabilnośc C4-C5.Dyskopatia C5-C6.Spłycona lordoza.Lewostronna skolioza z rotacją trzonów kręgów.
RTG piersiowego.
Skrzywienie prawowypukłe z rotacją kręgów w górnym odcinku.Kąt skrzywienia wyznaczony metodą grucy wynosi 31 stopni.obniżenie wysokosci trzonu kręgu Th4-złamanie kompresyjne trzonu.Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze pod postacią osteofitów i sklerotyzacji blaszek granicznych.Kilka guzków Schmorla,zaostrzenie krawędzi trzonów na poziomie skoliozy.
RTG L-SSkrzywienie lewowypukłe z rotacją kręgów.LumbalizacjaS1.Na poziomie L4-L1 widoczne sa guzki Schmorla.
Badania te mam sprzed siedmiu lat.Czy te wszystie objawy są od kręgosłupa,czy może jest to związane całkiem z czym innym?czy to może być np od przepływów,nigdy nie miałam robionych przepływów.W jaki sposób mogę sobie pomóc ,jakie badania zrobić.Co to wogóle może być?Czy są jakieś leki przeciwbólowe które mogłabym zażyć przy mojej silnej alergi.?Przepraszam że się tak rozpisałam,ale chciałam w miarę dokładnie opisać.Z góry dziękuje za odpowiedż.Mam 45 lat,objawy takie od19lat,ale od roku idzie zwaryjować.Wszystko zaczeło się kiedy 19 lat temu spadłam z dość dużej wysokości i uderzyłam w tył głowy i straciłam przytomność.

Karina 2011-06-20, 10:50