Forum neurologiczne » Bóle głowy » Ból głowy za lewym uchem

Ból głowy za lewym uchem

Dzień dobry, jestem 22letnim mężczyzną. Od kilku dni, około czterech, codziennie boli mnie głowa z tyłu za lewym uchem. Jest to ból jakby pulsacyjny czasem promieniujący aż do karku. Nie uderzyłem się, nie mam pojęcia co mogłoby być przyczyną tego bólu.

Mniej więcej w tym samym czasie straciłem czucie smaku na języku po lewej stronie. Jedynie prawą stroną języka odczuwam smaki, po lewej stronie czuję jedynie smak słony. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale wolałem dodać.

Ponadto dzisiaj rano podczas porannej toalety zauważyłem, że lekko drętwieje mi PRAWA część twarzy - okolice ust i policzka koło oka, np. przy uśmiechaniu się. Nie jest to widoczne, ale czuję to.

Proszę o jakiekolwiek informacje, co to moze byc, czy strata smaku może mieć związek z bólem głowy i czy możliwy jest powrót smaku do normalności? Czytałem na innych stronach internetowych o problemach ludzi właśnie z utratą smaku i czuciem jedynie smaku słonego, u niektórych trwało to nawet kilka lat...

Jestem zapisany do lekarza pierwszego kontaktu na jutrzejszy ranek.

Zapomniałem dodać, że prowadzę zdecydowanie tryb siedzący z małą aktywnością ruchową. Odżywiam się mało regularnie (bardzo sporadycznie jem śniadanie, późno kładę się spać i późno wstaję).

Łukasz 2011-05-16, 18:22

Takie objawy mogą wynikać z zaburzeń elektrolitowych czy niedoborów witamin z grupy B. Ból za uchem może być związany z powiększeniem węzłów chłonnych, zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa czy problemem laryngologicznym. Bardzo dobrze, że umówił się Pan do lekarza POZ, który zweryfikuje te możliwości i skieruje do odpowiedniego specjalisty.

neuron 2011-05-17, 23:06