Forum neurologiczne » Bóle g³owy » Ból g³owy i zaniewidzenie w jednym oku

Ból g³owy i zaniewidzenie w jednym oku

Prosze o pomoc, a mianowicie dostalam wyniki z rezonansu magnetycznego glowy i ich nie rozumiem, termin u lekarza mam dopiero za 2 dni i bardzo sie nipokoje. Dostaje napady bolu glowy i od 2 tygodni stracilam wzrok na jedno oko. Wyniki : w prawej polkuli mozgu przykomorowo w okolicy rogo tylniego i gornej czesci komory bocznej prawej uwidoczniono 2 zmiany okragle (hyperintensywne) wieksze niz 5 milimetrow o charakterze uszkodzenia istoty bialej. Mam nadzieje ze dostane szybla odpowiedz, z gory dziekuje i pozdrawiam.

Marta 2011-02-23, 12:12

S± to najpewniej zmiany demielinizacyjne naczyniopochodne lub zwi±zane z SM. Nie widz±c ca³ego wyniku badania i samej kliszy niestety zbyt du¿o powiedzieæ nie mogê. Bardzo dobrze, ¿e udaje siê Pani tak szybko do lekarza.

neuron 2011-02-23, 22:38

Prosze o pomoc, a mianowicie dostalam wyniki z rezonansu magnetycznego glowy i ich nie rozumiem, termin u lekarza mam dopiero za 2 dni i bardzo sie nipokoje. Dostaje napady bolu glowy i od 2 tygodni stracilam wzrok na jedno oko. Wyniki : w prawej polkuli mozgu przykomorowo w okolicy rogo tylniego i gornej czesci komory bocznej prawej uwidoczniono 2 zmiany okragle (hyperintensywne) wieksze niz 5 milimetrow o charakterze uszkodzenia istoty bialej. Mam nadzieje ze dostane szybla odpowiedz, z gory dziekuje i pozdrawiam. Marta, 2011-02-23 12:12:02

S± to najpewniej zmiany demielinizacyjne naczyniopochodne lub zwi±zane z SM. Nie widz±c ca³ego wyniku badania i samej kliszy niestety zbyt du¿o powiedzieæ nie mogê. Bardzo dobrze, ¿e udaje siê Pani tak szybko do lekarza neuron, 2011-02-23 22:38:51.

Bardzo dziekuje za szybka odpowiedz. Bylam u neurologa z badaniami, mialam wrazenie ze nie ma pojecia co mi powiedziec i po 10 min. dal mi skierowanie do okulisty, ja zadaje sobie ciagle pytanie dlaczego boli mnie nadal glowa ??i nikt mi na nie nie moze odpowiedziec Okulista powiedzial ze nic tu nie moze zrobic. Co mam dalej robic ???? zastanawiam sie nad prywatnym badaniem plynu muzgowo-rdzeniowego?? prosze mi napisac czy powinnam go zrobic, bo wyglada na to ze sama musze sie leczyc. Prosze o pomoc.

Marta 2011-03-01, 20:37