Forum neurologiczne » Bóle g³owy » Bezsygna³owe ognisko w okolicy têtnicy ³acz±cej przedniej prawej

Bezsygna³owe ognisko w okolicy têtnicy ³acz±cej przedniej prawej

Witam,
Wynik z MR g³owy (bez kontrasru):* w badaniu uwidoczniono w okolicy têtnicy ³acz±cej przedniej prawej bezsygna³owe ognisko o przekroju ok.3,6 mm- têtniak? ...*. Zosta³o zaproponowane badanie angio-CT g³owy.
Jestem ju¿ po badaniu angio TK, a wynik brzmi: *Badanie nie wykaza³o obecno¶ci tetniaków ani innych malformacji naczyniowych. Prawid³owy obraz tetniczych naczyñ wewnatrzczaskowych*.
Z jednej strony powinnam siê cieszyæ, ale g³owa boli mnie nadal (k³uj±cy ból z prawej strony ju¿ od ponad m-ca, nierówno¶æ ¼renic widoczna wieczorem). Bojê siê, ¿e mo¿e lekarz co¶ przeoczy³ w trakcie badania. Czyta³am, ¿e angio TK czasem nie pokazuje têtniaków mniejszych ni¿ 5 mm. Mo¿e powinnam mieæ angio MR???

W poniedzia³ek mam wizytê u neurologa. Proszê o podpowied¼: jakie badanie powinno zostaæ wykonane, aby ostatecznie wyjasniæ te dolegliwo¶ci neurologiczne. Jakie powinno byæ dalsze postêpowanie ??

Bêdê wdziêczna za odpowied¼.

Edi 2012-06-08, 10:09

Neurolog mo¿e jeszcze przedyskutowaæ wyniki badañ z radiologiem, ewentualnie skonsultowaæ siê z innym lekarzem. Nie wykluczone, ze w MR wyszed³ jaki¶ artefakt. Ewentualnie do wykonania angio-MR.

neuron 2012-06-11, 21:44

Witam,

W nawi±zaniu do powy¿szego posta: By³am z wynikami u swojego neurologa, który przejrza³ p³ytkê z badania angio CT. Zaproponowa³ mi kolejny MR za jakie¶ pó³ roku. By³am równie¿ z wynikami badañ u neurochirurga, który te¿ niczego siê nie dopatrzy³. Poleci³ mi powtórzyæ badanie angio CT za jaki¶ czas np. za rok.
Mia³am równie¿ wizytê u okulisty w zwi±zku z t± anizokori±.
Zbadane zosta³o dno oka - tarczy zastoinowej nie ma. Stwierdzony zosta³ zaburzony przep³yw krwi w têtnicach ocznych.
K³uj±cy ból g³owy z prawej strony po¶rodku, który promieniuje nad prawe oko i do prawej skroni (uczucie ucisku) utrzymuje siê ca³y czas. Pojawia siê równie¿ ból g³owy w okolicach potylicy. Do tego bólu do³±czy³y lekkie nudno¶ci. W ci±gu ostaniego tygodnia zauwa¿y³am,¿e przytyka mi lewe ucho (uczucie pe³no¶ci, ból ucha).
Od momentu pojawienia siê tych bóli g³owy (koniec kwietnia br.) towrzyszy mi równie¿ ból zêbów (prawa górna szczêka)???. Stomatolog po obejrzeniu RTG zêbów nic nie widzi.
Morfologia krwi w normie.
Wspomnê jeszcze, ¿e w trakcie pierwszej wizyty u neurologa (maj br.) w trakcie badania neurolog stwierdzi³,¿e z jednej strony odruchy s± jakby ¿ywsze.
Proszê o sugestie co powinnam dalej robiæ. Kolejn± wizytê u neurologa mam dopiero 1 sierpnia.

edi 2012-06-14, 08:33