Forum neurologiczne » Bóle g³owy » Bardzo silne, kilkuminutowe bóle w lewej po³owie g³owy

Bardzo silne, kilkuminutowe bóle w lewej po³owie g³owy

Od kilku miesiêcy odczuwam bóle g³owy.Pierwsze bóle trwa³y po kilka godzin i by³y potworne.Teraz bóle pojawiaj± siê na chwilê(oko³o 10 minut)te¿ s± bardzo silne .Ból zawsze pojawia sie w lewej po³owie g³owy boli mnie wtedy lewa strona twarzy ,oko.W prawym oku pojawiaj± siê zygzaki.Zrobi³am rezonans g³owy oto wynik.Badanie MR g³owy wykonane w obrazach T1I t2 w SE,FSE,FLAIR,DWI,w p³aszczyznach strza³kowych,czo³owych i poprzecznych oraz przekroje po do¿ylnym podaniu kontrastu.Opisywane w badaniu TK niejednoznaczne ognisko,w badaniu MRprzedstawia siê jako obszar przepukliny mózgowej p³ata potylicznego lewego w kierunku do ko¶ci , ze ¶cieñczeniem ³uski ko¶ci potylicznej lewostronnie.Poszerzona torbielowato sasiaduj±ca przestrzeñ p³ynowqa pajêczynówki w okolicy przysrodkowej przemieszczonej tkanki mózgowej.Ca³o¶æ wymiarów zmian przepuklinowych(prawid³owa tkanka mózgowa +torbiel pajêczynówki)wynosi 2,5x2,4x1cm.Nie wykazano patologicznego wzmocnienia pokontrastowego.Przestrzenie podpajêczynówkowe na sklepisto¶ci mózgowia poszerzone zanikowo.Uk³ad komorowy nie poszerzony,po³o¿ony posrodkowo.Intensywno¶æ sygna³u z istoty szarej i bia³ej mózgowia jest prawid³owa.Zmian ogniskowych podnamiotowo nie stwierdz siê.Brak znamion MRI procesu rozrostowegoTorbirl w zachy³ku zêbodo³owym zatoki szczêkowej lewej.Dopisze ¿e od czasu pojawienia sie bólów odczuwam dr¿enia cia³a.Wystêpuj± zawsze pod koniec snu po prostu mnie wybudzaj±,odczuwam te¿ mrowienie w nogach.Robi³am badanie eeg i wysz³o ¿e jest dobrze.Czy te zmiany które mam mog± byæ przyczyn± odczuwanych dolegliwo¶ci?.Czy przepuklina mózgowa mo¿e siê powiêkszaæ?no i najwa¿niejsze co mog³o byæ przyczyn± postania przepukliny.Czekam niecierpliwie na odpowiedz.

Ola. 2011-10-29, 19:21

Z wynikiem powinna Pani osobi¶cie siê skonsultowaæ z neurologiem. Taki opis badania z wynikiem, a tak¿e klisz± neurolog skonfrontuje z badaniem neurologicznym. Pani objawy oczywi¶cie mog± wynikaæ z opisanych zmian, ale tak¿e wygl±daj± na klasterowy ból g³owy lub migrenê.

neuron 2011-10-30, 13:14