Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Bardzo proszę o interpretację wyników tomografii kręgosłupa**normalnym**językiem

Bardzo proszę o interpretację wyników tomografii kręgosłupa**normalnym**językiem

Witam. Od miesiąca mam problemy z bolem kręgosłup a. Neurolog do którego trafiłam zalecił najpierw zastrzyki (Olfen 75) a teraz leczenie farmakologiczne, gdyż dolegliwości się trochę zmniejszyły ale nie ustąpiły..
Oto wyniki TK:
Na wys. Th12-L1-L2-L3 nie stwierdza sie wypukliny krążka międzykręgowego do światła kanału kręgowego ani cech ucisku na worek oponowy i pochewki nerwów rdzeniowych. Otwory miedzykregowe niezwężone.

Na wys. L3-L4-L5 obecna tylna uogólniona niewielka wypukliny krążka miedzykregowego, delikatnie uciskajaca worek oponowy, bez cech ucisku na pochewki nerwów rdzeniowych. Rezerwa przestrzenna kanału kręgowego w wymiarze strzałkowym zachowana. Otwory miedzykregowe niezwężone. Pod górną blaszką graniczna trzonu L3 obecne drobne ognisko osteosklerotyzacji do 5mm - insula compacta.

Na wys. L5- S1 krążek miedzykręgowy w tylnej części obniżony, obecna tylna niewielka wypuklina krążka międzykręgowego, przylegająca do struktur wewnątrz kanałowych, bez cech ich ucisku. Rezerwa przestrzenna kanału kręgowego zachowana. Niewielkie dyskogenne zwężenie otworów międzykręgowych bez cech ucisku na pochewki nerwów rdzeniowych.

Nie rozumiem z tego lekarskiego języka czy coś się dzieje złego i co dalej powinnam robić a do kolejnej wizyty jeszcze miesiąc a ja się cały czas martwię dlatego proszę o interpretację moich wyników. Dziękuję za pomoc.

Ewaa 2016-07-05, 12:01