Forum neurologiczne » Bóle głowy » Bardzo częste bóle glowy

Bardzo częste bóle glowy

Witam serdecznie. Mam 37 lat i od kilkunastu lat cierpię na bóle głowy. 6 lat temu miałam wykonane badanie TK które nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Stwierdzono migrenę. Z powodu podwyższonego poziomu prolaktyny i mlekotoku dostałam skierowanie na rezonans magnetyczny głowy. Oto wynik:
Badanie wykonano w sekwencjach SE, TSE w obrazach TRIM FS,T1,T2- zależnych w płaszczyznie poprzecznej, czołowej i strzałkowej przed i badaniu dynamicznym po podaniu śr. kontrastowego.
Przysadka niepowiększona, prawidłowo zróżnicowana na płaty. W tylnej części płata przedniego w lini pośrodkowej widoczne ognisko 2*4 mm. mogące odpowiadać mikrogruczolakowi.
W istocie białej podkorowej płatów czołowych pojedyńcze, drobne ogniska hiperintensywne w obrazach T2 zależnych i TRIM, bez pokontrastowego wzmocnienia- raczej naczyniopochodne. Poza tym sruktur patologicznych w obrębie mózgowia w wykonanym badaniu nie widać. Układ komorowy nieposzerzony, ustawiony pośrodkowo. Struktury tylnego dołu czaszki w normie. Struktury tylnego dołu czaszki w normie. Zbiorniki podstawy wolne.
Czy powinnam się martwić tymi zmianami ? Po wizycie u endokrynologa otrzymałam lek Dostinex. Głowa jak bolała tak boli.

Kasia 2012-09-17, 19:34