Forum neurologiczne » Bóle głowy » Badanie Głowy MRI

Badanie Głowy MRI

Dziewczynka w wieku 10 lat po badaniu MRI
Badanie MR mózgowia wykonano w obrazach T1 T2 zależnych w sekwencjach se, tse, blade, flair fs, DWI, w płaszczyznach strzałkowych czołowych i poprzecznych. Nie podano paramagnetyku. Córka dwa razy straciła przytomność. W okołokomorowej istocie białej w sąsiedztwie trójkąta komorowego lewej komory bocznej widoczne jest niespecyficzne pojedyncze ognisko o podwyższonym sygnale w obrazach T2 PD-zależnych i w sekwencji Flair ognisko naczyniopochodne demielinizacyjne. Poza tym półkule mózgu, móżdżek, pień mózgu, ciało modzelowate, okolice hipokampów bez zmian ogniskowych i patologicznych wzmocnień. Układ komorowy jest ustawiony w osi symetryczny nieposzerzony. Przymózgowe przestrzenie płynowe są prawidłowe. Przyrośnięty migdałek gardłowy.

Proszę o konsultację i opinię czy to jest coś groźnego bardzo sie martwie co mam dalej z tym robić

Edyta G. 2014-05-03, 11:49

Przede wszystkim musi Pani znaleźć dobrego neurologa. Oczywiście zmiana hiperintensywna w tak młodym wieku nie jest czymś normalnym i w połączeniu z objawami może oznaczać jakąś chorobę. Dobry lekarz neurolog skieruje córkę na dodatkowe badania. Proszę nie dać sobie wmówić, że córka mdleje ze stresu i jest to problem natury psychicznej. Niestety część neurologów nie wiedząc co jest przyczyną objawów kieruje pacjenta do psychiatry. Powodzenia.

Ola 2014-05-05, 17:36

Dziękuję pani za odpowiedź ale mam pytanie czy pomogłaby mi pani znaleźć dobrego neurologa żeby córce mojej pomogł bardzo proszę o pomoc jestem załamana tym co pani napisała

Edyta G. 2014-05-08, 10:27