Forum neurologiczne » Bóle głowy » Aura migrenowa i asymetria odruchów

Aura migrenowa i asymetria odruchów

Wybrałam się 6 m-cy temu do neurologa z powodu nagłej aury ocznej (trwającej od 3 lat) bez bólu głowy. Lekarz zapisał leki na migrenę, wykonał podstawowe badanie neurologiczne (młoteczkiem itp.) (odruchy bardzo żywe obustronnie jednakowe) i kazał się zgłosić za 6 m-cy do kontroli. W tym czasie (gdy brałam leki) pojawił się jednorazowy epizod aury. Kilka dni temu byłam u niego ponownie u kontroli. Podczas badania młotkiem stwierdził lekką asymetrię odruchów L>P. Nadmienię iż jestem leczona bro... na obniżenie prolaktyny. Czy ten lek mógł spowodować asymetrię??? Czy konieczny jest rezonans czy angiorezonans? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Julia 2011-11-30, 16:59

Sam lek raczej nie spowodował tych zaburzeń. Warto wykonać MR głowy, jeśli takie badanie nie zostało wcześniej wykonane.

neuron 2011-12-03, 18:44

Neuron to pseudonim lekarza neurologa? Pytam, bo profesor neurolog do którego chodzę zasugerował, że prawdopodobnie mógł to spowodować lek, który zażywam.

Julia 2011-12-03, 18:58

Nie wymieniła Pani leku, który stosowała. Jeśli jest to nietypowy lek który zastosowano to możliwe, że mógł on wywołać działania niepożądane. Tak jak napisano wyżej, można wykonać jeszcze MR.

neuron 2012-01-06, 11:11