Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ataki silnych bólów w dolnym odcinku kręgosłupa

Ataki silnych bólów w dolnym odcinku kręgosłupa

Witam,
mam od pewnego czasu problem z bólem w kręgosłupie w okolicach dolnych.
Zaczęło się ok. 2 lat temu dopadł mnie straszny ból przy skłonie tak mocno że nie mogłem się ruszyć ból miną po ok. 3 dniach i było ok. do teraz, w miedzy czasie jednak odczuwałem lekkie bóle lub bardziej mocniejsze ale trwały bardzo krótko i nie przejmowałem się nimi tłumaczyłem to złą pozycją we śnie,zajmowałem się pracą w większości w pozycji siedzącej przed komputerem,ogólnie mam mało ruchu większość tryb siedzący już tak od 10 lat.poza tym mam nadwagę ok. 20 kg. w ostatnia sobotę zacząłem myć samochód i przy skłonie tak mnie potwornie wykręciło że nie umyłem już go i skończyłem na łóżku z potwornym bólem dolnej partii pleców,ból utrzymywał się przez 3 dni i postanowiłem iść do lekarza stwierdził że muszę iść na RTG więc poszedłem,zdjęcie wykazało :
spłycenie fizjologicznej lordozy oraz obniżenie krążka międzykręgowego L4-L5 z zaostrzeniami przednich krawędzi trzonów.
lekarz stwierdził że to nic i nie mam się niczego obawiać ból minie i po krzyku dał zastrzyk i przepisał tabletki głównie przeciw bólowe wizyta prywatna.
troszkę jestem zniesmaczony bo boli dalej już nie tak mocno po zastrzyku ale boli.
lekarz jest specjalistą w dziedzinie i ma dobrą opinie w naszym mieście więc mam do niego zaufanie ale jakoś nie do końca.
czy taki wynik rzeczywiście jest nie groźny i nie mam się czym przejmować czy jednak szukać pomocy u innego lekarza? boję się że znowu zapłacę i usłyszę identyczną diagnozę.

pozdrawiam serdecznie i bardzo proszę o opinię

Tomasz. lat 36 2010-10-27, 00:20

Tak naprawdę rtg sugeruje, ze może występować dyskopatia i warto wykonać dokładniejsze badanie tj. MR, na podstawie którego będzie można powiedzieć więcej. Oczywiście Pana objawy mogą wynikać ze stanu zapalnego i leczenie przeciwbólowe, żele rozgrzewające oraz przeciwbólowe mogą przynieść ulgę.

neuron 2010-10-27, 16:45