Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ataki rwy kulszowej przy częściowej lumbalizacji S1

Ataki rwy kulszowej przy częściowej lumbalizacji S1

Witam serdecznie!
Miesiąc temu miałem dwa ataki rwy kulszowej w odstępie tygodnia czasu.Zrobiłem rtg kręgosłupa - wynik częściowa lumbalizacja S1.Niestety ból w dalszym ciągu się utrzymywał, do tego cały czas bolał mnie kręgosłup. Dostałem więc skierowanie na rezonans magnetyczny.
W zeszłym tygodniu odebrałem wynik.
*Obniżenie krążka międzykręgowego na poziomie L4-5-s1.
Obniżenie sygnału T2 krążka międzykręgowego na poziomie l4-5/s1 - dehydratacja.
Zmiany zwyrodnieniowe na sąsiadujących ze sobą krawędziach trzonów kręgów...
Na poziomie L1-2-3-4 widoczne niewielkie obwodowe, tylne uwypuklenie krążka międzykręgowego.Ucisk worka oponowego.Zwężenie otworów międzykręgowych obustronne.
Na poziomie L4-5 widoczne wyraźne,obwodowe, tylne uwypuklenie krążka międzykręgowego.Ucisk worka worka oponowego.
Asymetryczne zwężenie otworów międzykręgowych- wyraźniejsze po stronie lewej.Ucisk nerwów korzeniowych lewych.
Przepuklina jądra miażdżystego krążka L5/s1 w obrębie tkanki tłuszczowej epiduralnej z cechami ucisku worka oponowego.
Zwężenie kanałów międzykręgowych obustronnie.
W międzyczasie dostałem dwa zastrzyki z depo medrolu i ból po rwie kulszowej ustąpił.
W przyszłym tygodniu idę do lekarza po skierowanie na rehabilitację.
Bardzo proszę o informację dotyczącą wyników rezonansu.Czy mam się zarejestrować do neurochiruga, czy wystarczy sama rehabilitacja, jak poważne są moje zmiany w kręgosłupie

Jakub 2013-09-30, 09:25