Forum neurologiczne » Depresja, nerwica, zaburzenia psychiczne » Ataki osłabienia, drżenia rąk, bezsenność i bóle głowy a nerwica

Ataki osłabienia, drżenia rąk, bezsenność i bóle głowy a nerwica

Witam,
Od jakiegoś czasu mój mąż bardzo źle się czuje. Rok temu zaczął się silnie pocić, twierdził, że któregoś dnia podczas jazdy autem zrobiło mu się słabo i miał *mroczki* przed oczami. Po pewnym czasie trzęsły mu się ręce i ogólnie był wrażliwy. Po wizycie u neurologa usłyszał, że to nerwica. Dostał leki tj: Kaldyum i cloranxen, co na chwilę wg. niego pomogło. Później zaczęły się nieprzespane noce i *migawki* kiedy zamykał oczy. Do reszty objawów doszedł ból głowy. Udaliśmy się więc do innego neurologa, który również stwierdził nerwicę, ale inaczej podszedł do męża. Przepisał mu tylko jakiś lek na spokojne zasypianie i nakazał wysiłek fizyczny aby wyrzucić z siebie wszystkie emocje itp. Przez 3 miesiące czuł się lepiej. Następnie zaczął się ból prawego przedramienia, mimo że mąż nie nadwyrężył ręki i uciążliwy szum i piszczenie w uchu. Udał się do laryngologa, który po wstępnej wizycie stwierdził, że wszystko jest ok, ale zalecił szczegółowe badania ucha na które mąż obecnie czeka. Nasz problem polega na tym, że sami nie wiemy czy to nerwica czy może inna choroba? Mąż nawet robił 2 razy w roku badanie ogólne krwi i moczu i też wszystko okazało się w porządku. Bardzo prosimy o pomoc i poradę w tej sprawie.

Katrin 2011-03-29, 11:34

Nie wykluczone, że nałożyły się na nerwicę inne jednostki chorobowe. Powodem dolegliwości bólowych mogą być zmiany zwyrodnieniowe odcinka szyjnego kręgosłupa, ucisk na nerw. Szum w uszach może wynikać np. z nadciśnienia tętniczego, stresu, a także przyczyn laryngologicznych, które wykluczono (zapalenie ucha, uszkodzenie ślimaka).

neuron 2011-03-29, 22:09

Ja mam takie same obiawy . Przez poł roku miałem bol głowy , ucisk w kladce jak by mnie cos duziło, bol serca zawroty głowy. Neurolog dał mi skierowanie do laryngologa ze moze to jest BŁEDNik ale laryngolog powiedział ze wszystko jest oki. Neurolog przepisał mi od nerwow lek Lexotan ale pomagał jak bratłem jhak tylko przerwałem na pare dni obiawy powracały. Badani krwi okej Ekg ksiazkowe mam, TK głowy bez zmian patologicznych, Badania ucha oki. Jeszcze musze zrobic przeswielenie kregosłupa szyjnego. dziekuje pozdrawaiam

kamil 2012-12-02, 16:31