Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Ataki oczopląsu i drżenia rąk z zaburzeniami świadomości

Ataki oczopląsu i drżenia rąk z zaburzeniami świadomości

Witam,
Julia ma 8 miesięcy i kiedy piszę ten wpis jest na oddziale neurologii dziecięcej w Gdańsku.Zespół lekarzy zastanawia się nad atakami występującymi w ciągu dnia (kilkanaście).Ataki przeważnie występują po ok. 20-30 min przed i po śnie (zawsze po karmieniu).Atak wygląda następująco:trwa 0k. 2-5 sek,oczy najczęściej idą do góry,ręce drżą pulsacyjnie,również nogi choć nie zawsze,po ataku córeczka wraca do czynności jakie wykonywała przed atakiem tzn. śmieje się,bawi zabawką.Podczas pobytu w szpitalu zastały podane leki na padaczkę po których ilość ataków zwiększyła się do kilkunastu z 9-10 max.Po dwóch dniach lek odstawiono.Lekarze mają dylemat co jest powodem ataków,badanie EEG wyszło negatywnie,natomiast rezonans wyszedł prawidłowo,bez zmian.Zastanawiamy się z żoną czy napady nie są związane z dietą,alergią.Podajemy od ok 2 miesiąca córeczce mleko nutramigen bez przerwy na inne mleko.Czy jest możliwe że organizm takimi atakami walczy z alergenem,czyli mlekiem, aż tak silnie powodując takie ataki?Nadmieniam,że zespól lekarzy jest podzielony w kwestii przyczyny ataków.Jedni lekarze są za tym,że należy szukać leku na *padaczkę* ,inni natomiast,że przyczyna jest inna i leków na *padaczkę nie ma sensu podawać.

Dariusz 2011-05-22, 21:27

Nie jest to efekt stosowania Nutramigenu, oczywiście wskazania do jego stosowania ustala pediatra. Wygląda to na padaczkę, szczególnie jeśli w EEG są zmiany, napady powtarzają. Ustalenie metody leczenia jest trudne, na pewno leki p/padaczkowe dobiera się indywidualnie, zatem można podjąć kolejną próbę leczenia.

neuron 2011-05-23, 21:38

Dziękuję za odpowiedź
Czy jest szansa w takim razie na wyleczenie?
Z tego co dowiedziałem się to norma wagowa w tym wieku to ok 6tys-7,5 tys gram,a córeczka waży 9,3 tys.gram.Czy zbyt szybki rozwój może być przyczyną ataków padaczki?

Dariusz 2011-05-24, 21:47

Myślę że to iż córeczka rozwija się szybciej niema raczej wpływu na to ze ma ataki padaczkowe w tej chorobie najczęściej jest tak ze ona pojawia sie albo u maluchów albo w okresie dojrzewania albo w czasie ciąży u kobiet dorosłych tu niema reguły ale im dziecko jest młodsze i szybciej zaczyna brać leki tym większa szansa na szybsze wyzdrowienie

Sylwia_25 2011-05-31, 22:42