Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Ataki napinania i wymachiwania kończynami, wykrzywiania twarzy i ślinotoku

Ataki napinania i wymachiwania kończynami, wykrzywiania twarzy i ślinotoku

Dzis popołudniu okolo 17 ogladalismy z moim chlopakiem film, nagle on zerwał się i zaczał cały napinać i wykrzywiać. Jego szczeka uciekła na bok, glowa do tylu a wszystkie konczyny w rozne strony. Probowal jakby krzyczec... Nie oddychał zrobił się siny. Zadzwonilam w tym czasie po karetke i odwrocilam go na brzuch bo zaczal mu z ust wyplywac plyn. Nagle zaczal sie trzepac, (padaczka?) co trwalo jakas minute. po chwili nagle usnal ale mial troche otwarte oczy i bledny wzrok zwrocony ku scianie. Po chwili obudzil sie, wstał i zaczał na mnie wrzeszczec. Chwycil mnie za rece zaczal szarpac, i krzyczec kim jestem, kim jest ten pies, gdzie on teraz jest, co to za miejsce (bylismy u mnie w domu) zaczelam go uspokajac. On zaczal biegac po calym mieszkaniu z przerazeniem. Nie wiedzial kim jestem ani gdzie sie znajduje. Wbiegl znow do pokoju i polozyl się. Zaczał cos belkotac ale tak jakby polknal jezyk, nie mogl sklecic zdania, a jego szczeka jakby wisiala w dół. Przyjechala karetka i zabrali go do szpitala. Błagam Was o pomoc, Czy ktos wczesniej z Was spotkal sie z takimi objawami?

Do momentu w ktorym sie obudzil wszystko wskazuje na padaczke, ale co to bylo z tym ze nie wiedzial gdzie jest? Kim ja jestem i mna szarpal? Byłam przerazona i dalej jestem.

Dodam, ze to byl jego pierwszy raz... nigdy wczesniej nic mu sie takiego nie działo. Miał tylko stany lekowe. Dzis mial robiona tomografie z kontrastem i nic nie wykazalo... Rok temu ze wzgeldu na te stany lekowe mial robiony rezonans ktory tez nic nie wykazal... Czy to moze miec podloze psychiczne?? Dodam jeszcze ze moj chlopak po fakcie nic nie pamietal. mial tylko male przeblyski. jedyne co pamietal to moment w ktorym go wykrzywilo...
BŁAGAM O POMOC BO JESTEM ZALAMANA....

Agnieszka 2010-11-01, 22:36

Prawdopodobnie jest to padaczka, jednak może to być napad psychogenny dlatego trzeba wykonać badanie EEG i o rozpoznaniu powinien decydować neurolog. Trzeba również wykonać badanie MRI głowy.

Tomoo 2010-12-02, 13:02