Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Ataki lekkiego pochylania się z rozłożonymi rękoma a zespół Westa

Ataki lekkiego pochylania się z rozłożonymi rękoma a zespół Westa

Moja córka (ma teraz 5 lat i 9 m-cy) choruje od ok. 7-ego miesiąca życia. Wypowiada pojedyncze słowa. Na początku stwierdzono padaczkę dziecięcą z napadami nieświadomości. Dość szybko diagnoza została zmieniona na Zespół Westa. W wieku 3 lat ten sam zespół lekarzy stwierdził, że to nie był Z. Westa... a padaczka z napadami częściowymi wtórnie uogólniajacymi się. Przy westie działał Sabril. Dwa lata bez napadów - odstawiamy go. po pewnym czasie napady wróciły w innym wydaniu. Po spróbowaniu wielu leków jesteśmy na Sabrilu ponownie. Córka waży 19 kg. Bierze 750 mg- 750 mg. Lekarz twierdzi, że będzie trzeba dać clonazepam i diuramid (czy te leki są bezpieczne?) i odstawić Sabril. Napady wyglądają podobnie jak przy Z. Westa. Córka np. stoi, lekko się pochyla z rozłożonymi do przodu rękoma i trochę się cofa. Pochylenie narasta przez dwie trzy, sekundy. Po napadzie jest czasami zmęczona. Ratunku! Już nie wiem co mam robić. Proszę o pomoc...

Darek 2011-07-03, 12:17

Lek clonazepam, nie jest najlepszym lekiem dla dziecka. Jest to pochodna benzodiazepiniy leku podobnie działającego do alkoholu, silnie uzależniający. Lek ten szczególnie zaburza funkcje wykonalne organizmu(pisanie, rysowanie, malowanie itp.), oraz powoduje senność.
Oczywiście lek znajduje się w ustawie o przeciwdziałaniu narkomani w załączniku 4 do ustawy.
Ale w leczeniu padaczki najważniejsze jest opanować ataki, i lekarze dobierają najwłaściwszy lek do opanowania ataków, nawet jeśli jest tak silnym lekiem.

marco 2011-07-03, 12:57