Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Ataki bezwładu, przewracania oczami, wymiotów i zapadania w sen

Ataki bezwładu, przewracania oczami, wymiotów i zapadania w sen

Moja kilkuletnia córka ma dziwne objawy: przed atakiem ma pochyloną główkę, w trakcie ataku robi się bezwładna, przewraca oczami, zapada w sen, wymiotuje. Co możemy zrobić w takiej sytuacji? Jak jej pomóc? Do jakiego specjalisty należy się udać?














Pawlica 2011-01-24, 19:30

Należy udać się do neurologa, a w zasadzie neuropediatry. Należy wykonać pełną diagnostykę w kierunku padaczki. Niezwłocznie rozpocząć leczenie. Lekarz poinstruuje także Państwa jak reagować w trakcie napadu.

neuron 2011-01-25, 23:05

Mój syn pierwszy raz dostał takiego samego napadu. Stwierdzono napad padaczkowy po badaniu EEG. Tydzień potem zemdlal w przedszkolu. EEG mamy powtórzyć po 2-3 mies. jesli ataki się nie powtórzą. Czas pokarze.

Don 2011-02-01, 17:39

Coś wiem na ten temat.mój 11 letni syn jest epileptykiem.do tego ma torbiel podpajęczynowy.mieszkamy w toruniu ale syn jest pod opieką d. strzyżewskiego z poznania.podobno gdy ma ktoś guza to padaczka mu towarzyszy.guz.syna jest duży ma 8-na10 cm.jest w tyle czaszki.nie wiem dlaczego lekarze tylko go leczą lekami i tylko obserwują.lek który bierze to dekapin. a na padaczkie relsed wlewki.i tak czekamy sama już niewiem na co.więc was tutaj obecnych doskonale rozumie.

ANETA TORUŃ 2011-02-13, 17:55