Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Atak trzepotu ciała, szczękościsku, ślinotoku i utraty świadomości

Atak trzepotu ciała, szczękościsku, ślinotoku i utraty świadomości

Witam, mam 8 letnią córkę. W marcu ub. roku nastąpił pierwszy atak: nad ranem *trzepot* ciała, wydzielina z ust, szczękościsk, odpływający wzrok, brak kontaktu... W szpitalu powiatowym zdiagnozowany jako padaczka (na podstawie EEG). Wizyta u neurologa w znanym, dużym ośrodku - inna ocena tego samego zapisu EEG... Zlecone powtórne EEG oraz brak dod. objawów np oddania moczu... wg neurologa nie potwierdzało skłonności do epilepsji. W międzyczasie badanie polisomnograficzne - bez zastrzeżeń. Wrzesień, październik, grudzień - 3 kolejne, słabsze ataki - bardziej wyglądające na *przyduszenie*, zawsze nad ranem. Konsultacje laryngologiczna (wcześniej bywał okresowo powiększony trzeci migdał) - w okresach w pobliżu ataków wg lekarza wszystko w normie. Codzienny poranny kaszel (?). Alergolog - na nic nie uczulona! Gastrolog - termin na kwiecień br..:( Wczoraj kolejny atak; nietypowo, bo o 1 w nocy: skulone, trzęsące się ciało, zgięte górne kończyny, wpatrzone w jeden punkt oczy, wydzielina z ust (jak ślina bez zaw.treści żołądkowych) po kilkunastu sek. uspokojenie, przejście w sen, bez oddania moczu. Po wcześniejszych atakach zdarzały się jednorazowe wymioty. Dwukrotnie lekko bolała głowa. Potem w dzień wszystko w porządku. Dziecko bardzo wrażliwe- miała lęki nocne; ustąpiły w połowie ub.roku. W szkole wyniki celujące, nie ma nerwowej atmosfery w domu. Śpimy na zmianę z żoną w jej pokoju - w pierwszych trzech przypadkach wstępem było usiłowanie przełknięcia, takie mieliśmy wrażenie, ostatnie 2 ataki bez *wstępu*, brak wyprężenia całego ciała; zmiana pozycji na skuloną na łóżku, potem lekkie uniesienie i intensywne drżenie rąk, zapatrzenie w punkt, wydzielina z ust. Jakie nasuwają się sugestie?

Jarek 2013-01-12, 01:59

Prawdopodobnie przy padaczce nie występuje gorączka u mojego syna pojawiły sie drgawki twarzy zapis eeg padaczka ale nie miał nigdy objawów typowych dla padaczki

loka 2013-01-12, 11:21

Moim zdaniem według tego jakie ja miałma ataki i objawy typu zawieszenie , zapatrzenie w jeden punkt dla mnie jest to epilepsja moje objawy były bardzo podobne lecze sie juz od 15 lat miewam nadal ataki ale juz nie tak intensywne jak na poczatku choroby i czasem miewam je tez w nocy i u mnie chorobe stwierdzono po zapisie eeg gdy raz jeden miałam normalne ataki w nocy.

Sylwia_27 2013-01-19, 23:46