Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Atak drgania rąk i skurczów ciała przy prawidłowym EEG

Atak drgania rąk i skurczów ciała przy prawidłowym EEG

U mojej 15-letniej córki jest podejrzenie padaczki. Pierwszy atak miała kilka miesięcy temu podczas jazdy na rowerze, drugi podczas gry w siatkówkę. EEG głowy nic nie wykazało. Parę dni temu miała kolejny atak. Miała drgania rąk, krótki skurcz ciała, nie było utraty przytomności. Czy to padaczka? Czy powinna wykonać jakieś jeszcze badania oprócz EEG?














Inema23 2011-05-10, 19:36

Można wykonać jeszcze MR głowy. Może być tak, że mimo prawidłowego EEG i MR głowy występuje padaczka. Leczy się przede wszystkim objawy, same wyniki badań są tu raczej pomocą.

neuron 2011-05-10, 22:48

Padaczkę diagnozuję się po atakach, nie po dobrych czy złych wynikach EEG.

1. Padaczka oznacza chorobę o różnej etiologii, charakteryzującą się występowaniem napadów padaczkowych, będących wyrazem zaburzeń czynności mózgu. Padaczkę rozpoznaje się w przypadku wystąpienia co najmniej dwóch napadów padaczkowych w okresie 5 lat, w odstępie dłuższym niż 24 godziny. Dla potrzeb orzeczniczych o rozpoznaniu padaczki decyduje lekarz neurolog.

(Dziennik Ustaw z 28 kwietnia 2011 Nr 88 poz. 503)

marco 2011-05-11, 19:21

Myślę że powinnaś pójść z nią Neurologa sama jestem chora już 10 lat i wiem że tej choroby nie łatwo zdiagnozować a wyniki nie pokazują wszystkiego wiem z własnego doświadczenia u mnie zdiagnozowano EPI 10 lat temu a tak naprawde objawy miałam juz od jakiś 15 lat i pamiętaj jeśli okaże sie ze córka jest chora nie wykreśla jej to z normalnego życia owszem musi dbać o siebie i powinna przestrzegać zasad ale nie zamykaj jej w złotej klatce wiem co może czuć bo u mnie w wieku 15 lat właśnie oficjanie stwierdzono tą chorobę

Sylwia 2011-05-16, 23:16