Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Atak bólu głowy, zaburzeń mowy, mdłości i dreszczy przy nieprawidłowym zapisie EEG

Atak bólu głowy, zaburzeń mowy, mdłości i dreszczy przy nieprawidłowym zapisie EEG

Dzien dobry.
Chcialam zadac pare pytan. Otoz 1,5 roku ugryzl mnie kleszcz. Po tym incydencie bardzo zle sie czulam- wstanie z lozka bylo dla mnie problemem, ciagle zawroty i potworne bole glowy..do tego dochodzilo bardzooo niskie cisnienie. Zrobilam testy na bolerioze, ale one jej nie wykazaly. Jednak lekarz stwierdzil,ze mam Zespol Powirusowego Przemeczenia, dostalam serie antybiotykow (zjadlam 50 kapsulek). Poczulam sie lepiej.
Ostatnio wydarzyl sie pewnien niemily incydent, a mianowicie strasznie zaczela bolec mnie glowa, krecilo mi sie w niej i mialam zaburzenia mowy, ktore polegaly na tym,ze zamiast normalnych slow z moich ust wydobywal sie bełkot. Nie moglam nad tym zapanowac, bylam swiadoma tego co sie dzieje, to tak jakbym zapomniala jak sie mowi. Trwalo to do 3 minut. Ustalo, a mnie zaczelo mdlic..do tego doszly dreszcze.
Neurolog zlecil wykonanie badan eeg glowy, wykonywano je dwa razy,bo: zapis jest nieprawidlowy o zmianach zlokalizowanych w okolicach skroniowych po lewej stronie(skron srodkowa i tylna)pod postacia fal wolnych theta 4-5Hz o ampl. do 60 uV. Hyperwentylacja nasila ilosc zlokalizowanych zmian.
Ponadto bardzo czesto boli mnie glowa, szumi mi w uszach i w polowie zdania zapominam sie, tzn zapominam co chcialam powiedziec. Sa dni,ze chodze rozbita.
Dzisiaj udalam sie do nerurologa z zapisem eeg, ktory stwierdzil,ze to byl atak padaczkowy. Nie chcial mi dac skierowania na rezonans mg ani tomografie, a jeszcze mnie okrzyczal,ze o to prosze.
Czy jednak moze to byc cos powazniejszego niz epilepsja? np. jakis nawrot boleriozy lub guz mozgu? Nie jestem hipochondryczka, lecz zastanawiam sie co moze byc przyczyna tych objawow.
Bardzo dziekuje za poradę.
Pozdrawiam

anna 2010-10-27, 15:48

Na boreliozę to nie wygląda, poza tym wykluczyły ją testy. Pani objawy mogą oczywiście być związane z padaczką. Należy jednak ustalić przyczynę padaczki. Także lekarz powinien rozważyć wykonanie badania obrazowego głowy. Należy również zastosować odpowiednie leczenie padaczki.

neuron 2010-10-27, 16:58