Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Asymetria szerokości rogów skroniowych komór bocznych przy padaczce

Asymetria szerokości rogów skroniowych komór bocznych przy padaczce

Witam,
moje pytanie dotyczy wyniku badań tomografii komputerowej głowy, od 17 lat leczę się na padaczkę, jestem pod stałą kontrolą neurologa, jak na razie wszystko jest w porządku tzn już od 3 lat nic się nie działo, nie było napadów, jednak ostatnie badania EEG pokazały jakieś niejasności i neurolog skierował mnie na badanie tomografii komputerowej,
* Asymetria szerokości rogów skroniowych komór bocznych, lewy szerszy niż prawy. podejrzenie patologii w obrębie hipokampów. wskazana dalsza diagnostyka w badaniu rezonansu magnetycznego.
poza tym badanie uwidoczniło prawidłowo zachowanie struktury mózgowia bez zmian ogniskowych. nie stwierdzam patologicznego wzmocnienia w obrębie mózgowia. układ komorowy nieposzerzony, nieprzemieszczony. przymózgowe przestrzenie płynowe prawidłowej szerokości.*
proszę o jak najszybszą jakąkolwiek odpowiedź. DZIĘKUJĘ

pozdrawiam

Kasia. 2011-10-07, 09:18

W zasadzie nie można za wiele powiedzieć. Należy wykonać MR. Duże znaczenie ma porównanie z poprzednim wynikiem badania oraz z badaniem neurologicznym (objawy).

neuron 2011-10-08, 16:44