Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Alkohol przy padaczce pourazowej po trepanacji czaszki

Alkohol przy padaczce pourazowej po trepanacji czaszki

Kilka miesięcy mój współlokator miał operację trepanacji czaszki, krwiaka, miał padaczkę pourazową. Od pewnego czasu znacznie nadużywa alkoholu. Staje się wtedy bardzo agresywny, nie można z nim dłużej wytrzymać. Co powinienem zrobić? Czy mój kolega może pić alkohol w swojej sytuacji?














Gonzi999 2011-04-21, 08:41

W przypadku padaczki pourazowej, kiedy zapewne nadal przyjmuje leki przeciwpadaczkowe nie powinien nadużywać alkoholu. Najlepiej porozmawiać z kimś z rodziny, Pan może unikać sytuacji które zachęcają kolegę do picia alkoholu, tłumaczyć, że może to być w jego przypadku niebezpieczne.

neuron 2011-04-21, 21:57

Jestem alkoholikiem, chorym na epilepsję. Nie pije od kilku lat. Zdecydowanie odradzam picie alkoholu w tej chorobie. Wiem, że alkohol , był między innymi powodem ataków.

k 2011-05-16, 16:55

Jestem po takiej samej operacji i alkohol odstawiłem lepiej sobie zapalić jointa niż pić gdyż alkohol podnosi ciśnienie krwi i w takiej sytuacji nie jest to prawidłowe aby pić

Patryk 2013-09-26, 00:25