Forum neurologiczne » Śpiączka » Żywienie osoby w śpiączce

Żywienie osoby w śpiączce

Moja mama miała trzy miesiące temu wylew i od tego czasu pozostaje w śpiączce. Ile razy dziennie powinna być karmiona przez sondę i jaki pokarm powinnam jej podawać, żeby wracała do sił?














Anika 2011-02-15, 09:46

W przypadku osób w śpiączce należy pamiętać, iż nie wolno karmić ich drogą doustną. Jeśli chodzi o karmienie przez sondę to ustala to lekarz osobiście na podstawie wyników badań, stanu ogólnego pacjenta, wagi itp. Pani, ewentualnie pani pielęgniarka będzie podawać to, co zleci lekarz.

neuron 2011-02-15, 22:59

Witam !
Pilnie potrzebny kontakt do dietetyka dla osoby wśpiacze. Mimo , ze jest na diecie 1000 kcal tyje , co robic ?
Dodam że dieta ta nie podoba mi sie , bo osoba przebywa w osrodku i nie moge przynosić gotowych produktów swieżo gotowanych w domu. Menii codzienne to 4 razy dziennie grysik niemowlecy 200 ml i 2 razy dziennie zupka firmy Gerber po 100 kcal. Nie jest dopajana bo ma kłopoty z płynami które są zatrzymywane w organixmie i jest cały czas na furosemidzie 3 razy dziennie.
Błagam jeśli ktos może mi pomóc to bedę wdzięczna , ponizej podaje swój adres e-mail gdyby ktos był tak miły i udzielił rad co robic. Ja jestem przy tej osobie codziennie , własciwie całe dnie , ale nic nie moge , nawet przynosić gotowanego miesa by dodawac do zupy , czy ryby. Dodam ze córka ma 23 lata i od półtora roku jest w spiaczce.

Pozdrawiam...

Magda 2012-02-28, 13:23