Forum neurologiczne » Torbiele pajęczynówki, zmiany torbielowate » Zmiany w istocie białej płatów czołowych komór bocznych

Zmiany w istocie białej płatów czołowych komór bocznych

Prosze o pomoc w rozpoznaniu wczoraj odebrałem wynik o treści:w istocie białej płatów czołowych komór bocznych widoczne są zmiany hyperintensywne w czasie T2-zależnym i w sekwencji FLAIR śr, do 5m oraz delikatne podwyższenie intensywności sygnału takze przy rogach potylicznych komór bocznych.mam też torbiel pajęczynówki 40na20na23mm ale nie stwierdza sie zadnych zmian w niej i jej obrębie .prosze o pomoc w interpretacji.














marcin 2010-07-07, 23:48

Czy występują przy tym objawy? Co skłoniło lekarza do wykonania badania obrazowego i czy powodem była jedynie kontrola torbieli pajęczynówki?
Pomocne w przybliżeniu rozpoznania będzie opisanie swoich dolegliwości związanych z układem nerwowym, tym bardziej, że bez przyjrzenia się jak wyglądają zmiany w obrazie jest to trudne.

neuron 2010-07-19, 09:55

Tak to było badanie kontrolne torbiela pajeczynówki .Prawie co 2 lata jest robione a torbiel sie nie zmienia i nie widać w obrazie jakiego kolwiek wpływu na struktóry mózgowia,wiec nim sie nie martwie.Martwia mnie te nowopowstałe zmiany w istocie białej i o czym to moze świadczyć.Ogólnie funkcjonuje w miare normalnie i pracuje ,wiec jakimś tam kaleką nie jestem zebym leżał i miał jakieś porażenia.Objawy są podobne do nerwicy tak jakbym miał zniszczony układ nerwowy. Zmiany nastroju czasem agresjia ale kontroluje to.Problem stanowia bóle głowy i bóle mięsni i stawów oraz zwroty głowy no i bardzo czesto robi mi sie słabo na pare minut .Czuje sie kiepsko uciązliwe tez są te lęki ze moge umrzeć skoro tak kiepsko sie czuje i tak czesto

marcin 2010-07-19, 10:33

Zapomniałem dodać ze te wszyskie symptomy mam od 6 lat a od 5 leczy mnie psychiatra na nerwice lękową,ale skąd te zmiany w mózgu skoro to nerwica to nić nie powinno sie dziać w mózgu.Poprzednie badania rezonansowe nie ukazywały zadnych zmian dopiero 2 tygodnie temu coś nowego powstało w rezonansie.Co to moze być? SM,MIKRO UDARY,BORELIOZA,A MOZE WYSOKI CHOLESTEROL 240,ALBO TRÓJGLICERYDY 420.Nieznam sie na tym ale chce wiedzieć czego mam sie po tych wynikach spodziewać i jak to leczyć.Za młody jestem zeby mieć takie problemy zdrowotne.mam 28 lat dopiero a chciałbym tej 80-siatki dozyż i byc sprawnym.Prosze o wiecej konkretów.

marcin 2010-07-19, 10:44