Forum neurologiczne » Torbiele pajęczynówki, zmiany torbielowate » Torbiel pajęczynówki? Proszę o pomoc....

Torbiel pajęczynówki? Proszę o pomoc....

Wykonano obrazy T1, T1 3D, T2zal, FLAIR, DWI, T2*, FIESTA. Sekwencje bez podania iv. środka
kontrastowego. Projekcje ax,sag,cor
OPIS:
W strukturach mózgowia nad i podnamiotowych nie uwidoczniono zmian ogniskowych
Nie stwierdza się cech dodatniego efektu masy
Układ komorowy położony jest pośrodkowo, symetryczny, nieposzerzony
Poszerzona przestrzeń płynowa przy biegunie przednim lewego płata skroniowego ( od strony
przyśrodkowej i przedniej ) do ok. 11mm grubości- może odpowiadać torbieli pajęczynówki
Poszerzona przestrzeń płynowa podpajęczynówkowa na sklepistości półkul mózgu nad płatami
czołowymi i ciemieniowymi ; poza tym przestrzenie płynowe przymózgowe prawidłowe
W obrazowaniu DWI bez zmian sygnału, bez świeżych zmian niedokrwiennych
W obrazach T2* bez oznak przebytego krwawienia
Okolica obu kątów mostowo-móżdżkowych bez zmian, kompleksy nn. VII i VIII niepogrubiałe
WNIOSKI:
poszerzone przestrzenie płynowe przymózgowe - jak w opisie ; poza tym struktury mózgowia w
normie

Tomek 2017-07-11, 19:26

Przepraszam jakośc uciekło mi to co chciałem napisać pod spodem. Powyżej ejst wynik badania MRI zrobionego prywatnie.
Raz na jakiś czas podczas wstawania kręci mis ie w głowie (raz na miesiąc, czasem raz na dwa), zdarza się równeiż że wtedy mam rpbolem ze wzrokiem (gorzej widze np. przez 15-20 minut) oraz szumi mi wtedy w uchu i mam problem z równowagą. To wszystko zdarza się tak jak napisałem raz na 2-3 miesiące czasami i trwwa kilkanaście minut.
dwa pytania:
1. Czy to moze też być powodem tego co w badaniu powyżej.
i drugie pytanie wazniejsze
2. Czy to badanie i jego wynik to coś poważnego? bardzo się denerwuję...

Tomek 2017-07-11, 19:29