Forum neurologiczne » Choroby naczyniowe » Zmiany o charakterze naczyniopochodnym

Zmiany o charakterze naczyniopochodnym

Witam, co jakiś czas męczą mnie potworne zawroty głowy, uniemożliwiające wstanie z łóżka. zdarzyły sie takie kilkukrotnie w moim życiu (mam 35l.) zdarzały się np w ciągu dnia,czułam że się lekkie pojawiają, a gdy już się pojawiły były tak silne, że nie trzymałam równowagi i trwały dość długo, np jak zaczęły się wieczorem to dopiero rano albo późno w nocy mogłam stanąć na nogi. w ostatnim rezonansie po powtórnych zawrotach, jaki zrobiłam tak był oto opisany:
w prawym płacie ciemieniowym na wysokości warstw nadkomorowych widoczne są dwa drobne ogniska hyperintensywne w obt. T2 zal. i Flair o śr, do 3mm (jak w poprzednim badaniu) o charakterze najprawdopodobniej naczyniopochodnym. poza tym zmian ogniskowych w obrębie mózgowia nie stwierdza się. cało modzelowate prawidłowej szerokości bez zmian ogniskowych. układ komorowy nadnamiotowy nieposzerzony, symetryczny bez przemieszczeń w linii środkowej. komora IV i struktury tylnojamowe prawidłowe. pzrestzrenie mózgowe i rowki zakrętów nieposzerzone.
Czy te zmiany prawdopod. naczyniopochodne to coś poważnego?? we wcześniej wykonanym mri było dodatkowo napisane o tych ogniskach że są to drobne ogniska demielinizacyjne, bez cech wzmocnienia po kontaście podanym iv. Tu nie ma takiej informacji. Czytałam że jak się nie wzmacnia to dobrze, a tu nie ma takiej informacji.

Magda 2013-08-23, 07:44