Forum neurologiczne » Choroby naczyniowe » Zmiany niedokrwienne i glioza w końcowym odcinku rdzenia na poziomie kręgosłupa piersiowego

Zmiany niedokrwienne i glioza w końcowym odcinku rdzenia na poziomie kręgosłupa piersiowego

W opisie rezonasu magnetycznego napisane jest między innymi :końcowy odcinek rdzenia (Th10-Th12) o rozlanym podwyższonym sygnale w obrazachT2-zal.i PD, pośredniego sygnału w obrazach T1-zal., bez wzmocnienia kontrastowego jako wyraz zmian niedokrwiennych i gliozy.co to oznacza i czy to cos groznego? Jestem po dwóch operacjach kręgosłupa usuniecia naczyniaków L4-L5,i częściowego usunięcia naczyniaka Th12.Proszę o tłumaczenie tego opisu.














Iwona 2012-08-08, 10:46

Trudno oceniać sam opis, ale najpewniej podczas operacji doszło do niedokrwienia i przebudowy rdzenia. Ważne są przede wszystkim dolegliwości, tak naprawdę nie ma jako takiego leczenia, oprócz rehabilitacji.

neuron 2012-08-08, 12:41

Dolegliwości jakie mam to słabnięcie nóg ,mogę przejść kawałek drogi po czym nogi stają się bezwładne i ssię uginają,jest to największy problem

iwona 2012-08-08, 12:56