Forum neurologiczne » Choroby naczyniowe » Zmiany naczyniopochodne w sąsiedztwie tylnych części trzonów i rogów komór bocznych

Zmiany naczyniopochodne w sąsiedztwie tylnych części trzonów i rogów komór bocznych

Jestem mamą wcześniaka. badanie MRI głowy: poszerzenie płynowych przestrzeni przymózgowych, głównie nad płatami czołowymi i ciemieniowymi obu półkul mózgowych. W istocie obu półkul mózgu w sąsiedztwie tylnych części trzonów i rogów komór bocznych w sekwencji flair i obrazach T2 widoczne są hyperintensywne sfery- zmiany naczyniopochodne? (w wyniku znak zapytania umieścił radiolog) również w stwierdzeniu zaburzeń mielinizacji. Poza tym struktury mózgowia bez zmian ogniskowych. uklad komorowy nieposzerzony , symetryczny. bardzo prosze o przybliżenie problematyki i czy radiolog mieszcząc znaki zapytania mógł nie rozpoznać zmian a może powinnam a wynikiem rezonansu zgłosić się do odczytu do innego specjalisty?

DARIA 2010-09-12, 11:37

Tak, wynik badania powinien ocenić lekarz zlecający badanie. Można poradzić się jeszcze neurologa. Czasami za pomocą badania trudno jednoznacznie stwierdzić co to za zmiana. Dlatego taki wynik musi być zweryfikowany badaniem neurologicznym co u niemowlaka jest dość trudnym zadaniem.

neuron 2010-09-19, 19:51

Bardzo dziękuje za poradę. gdybym mogła jeszcze prosić o przybliżenie mi problematyki tych zmian naczyniopochodnych, oraz zaburzeń mielinizacji na czym polegają i czy oznaczają iż dziecko będzie miało jakieś problemy w przyszłości.

daria 2010-09-20, 07:15