Forum neurologiczne » Choroby naczyniowe » Zmiany naczyniopochodne, kostniak i piekące bóle głowy

Zmiany naczyniopochodne, kostniak i piekące bóle głowy

Witam serdecznie .Proszę o pomoc w interpretacji wyniku MR głowy. W istocie bialej obu półkul mózgu głównie podkorowo i okołokomorowo widoczne drobne ogniska hiperintesywne w obr T2-zal i FLAIR mogące odpowiadać zmianom naczyniopochodnym; mniej prawdopodobnie demielizacyjnym lub w przebiegu boleriozy. Drobne uwypuklenie blaszki wewnętrznej kości czołowej z odcinkowym pogrubieniem i wzmocnieniem opony mózgowej na tej wysokości- kostniak? wskazane badanie kontrolne.
Chciałam dodać ze do poradni neurologicznej trafiłam z silnymi przewlekłymi piekącymi bólami głowy , bólami kręgosłupa( stwierdzone MR zwyrodnienia i skolioze) stawów, mięśni, ( bolerioze badałam 5 razy w rożnych laboratoriach- nie wykazało). Od kilku lat leczę nadciśnienie niewiadomego pochodzenia.Rok temu miałam wypadek na rowerze uderzajac sie w głowę Od kilkunastu lat cierpię na endometrioze rozsianą po cesarskim cięciu. Odczuwam z roku na rok coraz większą słabość i strasznie szybko się męczę.Jestem obolała. Mam kłopoty z krążeniem, pod wpływem zimna sinieją mi ręce. Lekarze nie chcą mnie leczyć a tym bardziej dalej diagnozować stosują leczenie objawowe. tzn leki przeciwbólowe . Moj neurolog odesłał mnie do szpitala celem diagnozy zmian naczyniopochodnych ale dwukrotnie mi odmówiono przyjęcia twierdząc żeby się zgłosić dopiero jak będę widziała podwójnie albo pojawią się niedowłady. Lekarz pierwszego kontaktu wmawia i depresje i kazał iść do psychiatry. Psychiatra kazał porobić dokładne badania bo za dużo chorób i tak stworzyło się błędne koło. Nie wiem co mam robić , gdzie się leczyć . Obawiam się ze mogę mieć SM lub ze któregoś dnia nie będę mogła wstać z łóżka. Z góry dziękuje za jakiekolwiek porady.

Joasia 2012-09-11, 21:55