Forum neurologiczne » Torbiele pajęczynówki, zmiany torbielowate » Zmiana torbielowata przysadki mózgowej

Zmiana torbielowata przysadki mózgowej

Odebrałem dzis wyniki i prosze o pomoc czy jest zle :
Badanie MR mozgu wykonan w obrazach T1,T2,Pd zależnych,w sekwencjach FSE,frFSE,FLAIR,DWI,w płaszczyznie strzałowej, czołowej i poprzecznej.
wynik z dnia 17-10-2012:
stycznie do rogu czołowego komory bocznej po lewej stronie jest hiperintensywne w obrazie T2 ,Pd zależnych, hypointensywne w obrazie T1 zależnych ognisko o średnicy 4,8mm-drobne ognisko malacyjne.
Na skanach w projekcji strzałkowej (obraz T2 zależne) uwidoczniono okrągłe ognisko o średnicy 4mm nie powodujące zniekształcen gruczołu najprawdopodobniej zmiana torbielowata przysadki-do ewentualnej oceny MR celowanym na przysadkę.
układ komorowy ustawiony ośrodkowo, nieposzerzony -nieznacznie asymetrycznie szersza jest komora boczna lewa.

Natomiast w badaniu z dnia12-10-2011:
wykonano w sekwencji SE i TSE oraz TIRM oraz epi w obrazach T1-,PD,T2-zależnych oraz po podaniu srodka kontrastowego, w płaszczyznie poprzecznej,strzałkowej i czołowej:
Drobna 5mm jamka malacyjna w kolanie ciała modzelowatego
Poza tym mózgowie bez zmian ogniskowych i obszarów nieprawidłowego wzmocnienia kontrastowego.
Prawidłowy sygnał istoty białej i istoty szarej, bez zmian sygnału.
Układ komorowy nieprzemieszczony , nieucisniety,nieposzerzony.
Zbiorniki przymózgowe i struktury tylnojamowe w normie.

Juz zgłupiałem i sie załamałem odbierając wyniki MR nowe badanie robione było bez kontrastu bo bardzo sie go bałem. Prosze o odpowiedź

Adek 2012-12-28, 22:28