Forum neurologiczne » Choroby naczyniowe » Zmiana niedokrwienna naczyniopochodna lub demielinizacyjna w lewej półkuli mózgowej

Zmiana niedokrwienna naczyniopochodna lub demielinizacyjna w lewej półkuli mózgowej

Mam wynik badania MR głowy mojej mamy (49 lat). Czy mógłby ktoś wyjaśnić nam, czy to poważne zmiany w mózgu? zmiany w lewej półkuli mózgowej może odpowiadać zmianie niedokrwiennej naczyniopochodnej lub demielinizacyjnej. Czym się różni jedno od drugiego?














Kicicicic 2011-08-24, 21:47

Zmiana naczyniopochodna niedokrwienna może to być zmiana powstała na tle miażdżycy naczyń, nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, zaburzeń krzepliwości krwi, nadwagi, palenia papierosów. Co do zmiany demielinizacyjnej to bierze się pod uwagę choroby tj. sm. Oczywiście duże znaczenie mają objawy kliniczne.

neuron 2011-08-25, 23:14

Berdzo prosze o wyjasnienie wyniku rezonansu glowy .Obustronnie w istocie bialej platkow czolowych pojedyncze drobne rozsiane zmiany wysokosygnalowe w obrazach T2 zaleznych i w sekwencji flair o charakterze demilizacyjnym lub naczyniopochodnym niedokrwiennym.Uklad komorowy symetryczny ,nieposzerzony ,nieprzemieszczony.W badaniu po podaniu srodka kontrastowego nie stwierdza sie cech patologicznego wzmocnienia kontrastowego .Cialo modzelowate ksztaltne bez zmian ogniskowych .Nie stwierdzono cech wzmozonego cisnienia srodczaszkowego .Morfologia sygalu opon mozgowo rdzeniowych prawidlowa .Obustronnie w okolicy czolowo ciemieniowej niewielkie poszerzenie przymozgowej przestrzeni plynowej .Dodam ze bylam u neurologa badanie neurologiczne wyszlo bez odchylen Mam 31 lat i od stycznia lecze sie na nadcisnienie

Majka 2013-06-12, 12:51