Forum neurologiczne » Choroby naczyniowe » Zmiana naczyniopochodna w lewym płacie ciemieniowym

Zmiana naczyniopochodna w lewym płacie ciemieniowym

Badanie MR mózgowia wykonano w sekwencji SE,FSE,FLAIR,DWI,SSFP, w obrazach T1- i T2-zależnych, płaszczyznach szczałkowych, czol=łowych i poprzecznych.Podano paramagnetyk.

Pojedyńcze ognisko podwyższonej intensywności w obrazach T2-zależnych i w sekwencji FLAIR, śr.4mm,zlokalizowane w lewym płacie ciemieniowym, o charakterze zmiany naczyniopochodnej.Nie można wyklucyć obecności mniejszych,słabo separujących się ognisk 1-2mm w obu płatach czołowych - do obserwacji.Ogniska nie ulegaja wzmocnieniu kontrastowemu,anni restykcjii w DWI.Układ komorowy nadmiotowy ustawiony pośrodkowo,symetrycznie, bez cech ucisku.Zbiorniki podstawy mózgowia prawidłowe.

Proszę o interpretację bo nie wiem o co chodzi a do lekarza mam dopiero na 13 września

Krzysiek 2010-08-19, 21:13

Oprócz niewielkiej zmiany średnicy 4mm w płacie ciemieniowym, prawdopodobnie będącej zmianą naczyniową i podejrzenia zmian 1-2 w płatach czołowych nie wykryto nieprawidłowości. Podejrzane zmiany wymagają obserwacji, mogą to być jedynie ogniska zwapnienia lub zmiany naczyniowe. Na pewno potrzebna jest konsultacja osobiście.

neuron 2010-08-20, 15:13

A jest to coś poważnego bo mam 19 lat i nie wiem czy brać do siebie?? i czy da to się jakoś wyleczyć??

Krzysiek 2010-08-20, 15:55

Myślę, że wszystko okaże się 13 września. Neurolog sam musi obejrzeć wyniki badań i zadecydować o dalszym postępowaniu. Z opisu badania nie wygląda to na zmiany nowotworowe.

neuron 2010-08-23, 10:14

Dzięki serdecznie za pomoc pozdrawiam

Krzysiek 2010-08-23, 12:18

Witam,

Mam prośbę o interpretację wyniku badania MR mózgowia:

Wykonano badanie MR mózgowia w sekwencjach SE, FSE i FLAIR, DWI obrazach T1 i T2 zależnych, trzech płaszczyznach. W płacie ciemieniowym lewej półkuli mózgu separuje się pojedyncze drobne ognisko o rozmiarach 4mm hyperintensywne w T2, PD oraz FLAIR hypointensywne w T1, które ma niespecyficzny, prawdopodobnie naczyniopochodny charakter. Nie widać innych zmian wśród nad-i podnamiotowych struktur mózgu. Układ komorowy jest prawidłowy.

Adam 2012-12-05, 18:17

Badanie rezonansu uwidoczniło podkorowo w płacie ciemieniowym obszar hiperintensywny w FLAIR o śr. 3mm.o charakterze naczyniopochodnym

Edyta 2013-05-25, 14:07