Forum neurologiczne » Torbiele pajęczynówki, zmiany torbielowate » Zespół Fahra i znacznie poszerzony zbiornik wielki mózgu

Zespół Fahra i znacznie poszerzony zbiornik wielki mózgu

Witam. Jestem kobietą lat 38. Około 8 lat wstecz mój świat zaczął się zmieniać na kiepski ale byłam w ciąży więc myślałam, że to taki *urok* kobiety ciężarnej :).
Poszłam jednak do poradni zdrowia psychicznego, zalecono przyjść po porodzie i z powodu ciąży odstąpiono od leczenia farmakologicznego.
Potem urodził się zdrowy kochany bobas (nie było czasu na lekarzy) po 2 latach pojawił się drugi zdrowy i kochany bobasek i tym bardziej nie było czasu na lekarzy :) ale mój świat był coraz ciemniejszy i wrogi... Zwalałam to na depresje poporodową albo trudny okres w wychowywaniu dwóch małych szkrabów....
Potem powrót do ciężkiej psychicznie pracy a mój świat stał się czarny... do tego anemia, brak apetytu, senność ogromna, płaczliwość codzienna itp. Otrzymałam skierowanie od internisty do psychiatry gdzie po namowach kochanego męża :* poszłam i tam okazało się że mam zaburzenia depresyjne...
Ok więc brałam leki przez 2 lata i wszystko wróciło do normy :) Nagle wystąpiły komplikacje zdrowotne kochanego członka rodziny - musiałam włączyć 7 bieg i uśmiechać się przez łzy...
A więc znowu leczenie u psychiatry antydepresantami.
Mija pół roku od choroby członka rodziny, życia wraca do normy, wcinam leki i nagle bóle głowy nad oczami, skronie az do połowy głowy, mocne, codzienne a więc wizyta u neurologa i skierowanie na tomografię komputerowa mózgu.

Wynik: ZNACZNIE (!) poszerzony zbiornik wielki mózgu... do tego: MASYWNE (!) obustronne zwapnienia w jądrach podkorowych - zespół Fahra....

Wiem, wiem ze nie czyta się o takich rzeczach na internecie a tym bardziej nie pyta o radę, ale wizytę u neurologa mam dopiero za 60 dni i nocy (urlop mój i lekarza) a aktualnie jestem tym wszystkim przestraszona... jest mało informacji na ten temat... nie wiem czy te dwa dziadostwa można leczyć, jak, czy da się wyleczyć, co mi grozi jak będzie to coś jeszcze większe a to drugie coś jeszcze bardziej zwapnione...
no i najważniejsze: czy moje dzieci tego świństwa ode mnie genetycznie w prezencie nie dostaną...
kto mi może polecić dobrego lekarza w tych tematach w okolicy dolnego opolskiego, śląska...
Chciałabym żeby ktoś się do mnie odezwał i coś mi podpowiedział- z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie :)

Kolorowaneczka 2012-06-26, 19:08

Witam
ja tez jestem chora na Zespół Fara i tez jestem ciekawa jak to u Ciebie działa jak byś mogła proszę o kontakt

lidka 2013-10-09, 14:59

Podobne objawy miałem 5 lat temu - diagnoza - zespół Fahra. Teraz mam 55 i czuję niestety że objawy nie ustępują a wręcz odwrotnie. Zaczyna to być uciążliwe. Zapominanie, życie jakby ciągle na jakiejś fazie, dzwonienie w głowie, częste bóle z tyłu głowy. Strasznie ciężko sie skupić i wieczne zmęczenie. Makabra.
Jeśli ktoś chce sie podzielić podobnymi historiami proszę o kontakt
mard1965@wp.pl

Andrzej 2016-06-27, 19:01