Zawroty głowy a torbiel

Witam serdecznie wiek 28 lat od 10 lat mam zawroty głowy robiłem różnego rodzaju badania i tak ;

Pierwsze badanie :
TK GŁOWY (dwufazowe) - Mózgowie bez zmian .Nie wykazano patologicznego wzmocnienia kontrastowego .Układ komorowy w normie .Struktury środkowe nie przemieszczone .Kości sklepienia czaszki zmian nie wykazują .


Drugie Badanie :
RTG kręgosłupa szyjnego - Na wykazywanym zdjęciu kręgi szyjne uchwytnych zmian Rtg nie wykazują.

Trzecie Badanie :
USG DOPPLER tt. dogłowowych - Prawidłowe spektrum prędkości i kierunki przepływu w tętnicach szyjnych .Nie wykazano zmian w ścianach tętnic .

Czwarte Badanie :
Badanie MR mózgowia - wykonano w obrazach T1, T2 zależnych ,T2 FLAIR ,DWI oraz po dożylnym podaniu kontrastu w obrazach T1.Badanie obciążone artefaktami.
Obraz istoty białej i szarej, układu komorowego nad i podnamiotowego
oraz struktur tylnojamowych ,w tym kątów mostowo -mózdzkowych i przewodów słuchowych wewnętrznych w granicach normy .
W szczycie piramidy po stronie prawej widoczny jest obszar o wymiarach
18 x 12mm, o wysokiej IS w obrazach T2/T2FLAIR, pośredniej w obrazach T1 zależnych, bez cech ograniczenia dyfuzji i bez ewidentnych cech wzmocnienia kontrastowego - obraz zapowiada najpewniej uwięźniętemu bogatobiałkowemu płynowi w szczycie piramidy .

Moje zapytanie te 3 badania wyszły dobrze a te ostatnie wyszło bodajże źle
czy mogło być tak że któreś badanie wyszło źle z tych 3 pierwszych ? Bo lekarz zbytnio nic nie mówił .Pozdrawiam i jak to możliwe czekam na odpowiedź .

Rafał 2011-12-23, 20:33

Tak naprawdę większość badań jest prawidłowa. Nie sądzę aby 3 badania zostały wykonane niepoprawnie. Co do opisanej zmiany to być może wymagana jest jeszcze konsultacja neurochirurga lub laryngologa ( w zależności od wywiadu chorobowego) - do decyzji o leczeniu zachowawczym i powtórzeniu badania.

neuron 2012-01-03, 22:57